Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gigondas - informace o obci

Malá známá vesnice Gigondas se nachází na jihovýchodě Francie, v regionu Provence. Městečko najdete asi 40 km od Avignon, 23 km od Orange, 20 km od Carpentras. Gigondas je vhodným místem pro milovníky turistiky a cykloturistiky.

V obci jsou k dispozici obchody, restaurace a řada pamětihodností. Pozornosti návštěvníků by neměly uniknout například kostel Ste Catherine z 11. století, hospice se svými 21 památnými sochami, Dentelles de Montmirail a vinařské statky.

V Gigondas si turisté mohou vyzkoušet nejrůznější sportovní aktivity. Návštěvníci se zde mohou věnovat hraní tenisu a rajtování. V okolí Gigondas se nachází mnoho turistických a cyklistických cest pro túry na horském kole. Jsou zde také vhodné podmínky pro horskou turistiku a horolezectví.

Gigondas leží v oblasti, která je proslulá pěstováním vína. Gigondas patří mezi nejvyšší apelace Cru jižní Rhóny. Toto výrazné, komplexní víno má temně červenou barvu. Ve vůni najdete červené plody a koření s výraznými tříslovinami. Minimální doba zrání je tři roky, ale může se nechat dozrát až 10 let.

Tipy na výlety

Orange - Město Orange stojí za to navštívit pro jeho obdivuhodný římský odkaz. Zdejší vítězný oblouk a divadlo patří mezi nejskvostnější římské monumenty na světě. Orange ležící v údolí řeky Rhone na bývalé římské cestě Via Agrippa, bylo a stále ještě je branou mezi severem a jihem.

Avignon – dobře chráněný uvnitř svého opevnění, si uchovává majestátní sebevědomí z dob svého vrcholného období ve 14. století, kdy zde mělo své sídlo několik papežů. V dnešní době je toto město prosperujícím kulturním centrem, které každé léto ožívá hudebním a divadelním festivalem.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie