Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gigondas - informace o obci

Malá známá vesnice Gigondas se nachází na jihovýchodě Francie, v regionu Provence. Městečko najdete asi 40 km od Avignon, 23 km od Orange, 20 km od Carpentras. Gigondas je vhodným místem pro milovníky turistiky a cykloturistiky.

V obci jsou k dispozici obchody, restaurace a řada pamětihodností. Pozornosti návštěvníků by neměly uniknout například kostel Ste Catherine z 11. století, hospice se svými 21 památnými sochami, Dentelles de Montmirail a vinařské statky.

V Gigondas si turisté mohou vyzkoušet nejrůznější sportovní aktivity. Návštěvníci se zde mohou věnovat hraní tenisu a rajtování. V okolí Gigondas se nachází mnoho turistických a cyklistických cest pro túry na horském kole. Jsou zde také vhodné podmínky pro horskou turistiku a horolezectví.

Gigondas leží v oblasti, která je proslulá pěstováním vína. Gigondas patří mezi nejvyšší apelace Cru jižní Rhóny. Toto výrazné, komplexní víno má temně červenou barvu. Ve vůni najdete červené plody a koření s výraznými tříslovinami. Minimální doba zrání je tři roky, ale může se nechat dozrát až 10 let.

Tipy na výlety

Orange - Město Orange stojí za to navštívit pro jeho obdivuhodný římský odkaz. Zdejší vítězný oblouk a divadlo patří mezi nejskvostnější římské monumenty na světě. Orange ležící v údolí řeky Rhone na bývalé římské cestě Via Agrippa, bylo a stále ještě je branou mezi severem a jihem.

Avignon – dobře chráněný uvnitř svého opevnění, si uchovává majestátní sebevědomí z dob svého vrcholného období ve 14. století, kdy zde mělo své sídlo několik papežů. V dnešní době je toto město prosperujícím kulturním centrem, které každé léto ožívá hudebním a divadelním festivalem.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie