Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ventabren - informace o obci

Malá stará vesnice Ventabren se nachází na jihovýchodě Francie, v regionu Provence, na vyvýšeném místě. Je to charakteristická vesnice na vrcholu kopce, necelých 30 min. jízdy z Aix en Provence, v níž se spojují výhody života na malebném provensálském venkově s výhodami městské aglomerace.

Ventabren nabízí návštěvníkům množství fascinujících pamětihodností a zajímavostí. Vesnička je známá svými kouzelnými uličkami, které stoupají k ruinám hradu královny Jeanne. Odtud se vám otevře výhled na jezero Berre, Martigues a pásmo Alpilles.  Za vidění stojí také aquadukt Roquefavour se studnou, určenou pro praní, větrný mlýn či rybník Etang de Berre (10 km od Ventabren). Veškeré služby jsou k dispozici v místě.

Ventabren je známý také díky početným trhům a konání závodů. Počátkem prosince se zde konají trh Foire de la Ste Barbe a v dubnu trh květin a zemědělských výrobků. V létě si návštěvníci mohou zahrát tenis či využít početné turistické cesty a možnosti pro túry na horském kole. Ve Ventabren najdeme také pozemek motocyklových terénních závodů.

Tip na výlet
Aix-en-Provence je hned po Paříži nejkrásnější francouzské město. Toto elegantní město okouzlí návštěvníky především půvabnými bulváry, stinnými náměstími a stovkami nádherně zdobených kamenných kašen.

Přírodní rezervace Camargue je jeden z největších evropských mokřadů. Je významným útočištěm mnoha druhů živočichů, travin a rostlin, kterým se daří na této rozlehlé rovné mokřině poseté mělkými slanými lagunami.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie