Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Malaucene - informace o městě

Město Malaucene se nachází v regionu Provence, na jihovýchodě Francie, v srdci oblasti proslulé pěstováním vína. Obec najdete 9 km jižně od Vaison La Romaine, 18 km severně od Carpentras. Veškeré služby jsou k dispozici v místě.

Malaucène je vesnice obklopená divokou zelenou přírodou. Její uličky se starými domy, dvě impozantní brány s pozůstatky hradeb, stará náměstíčka zastíněná stoletými  platany návštěvníky určitě nadchnou.

Malaucene nabízí návštěvníkům řadu sportovních aktivit. V létě se mohou návštěvníci věnovat hraní tenisu, minigolfu, rajtování, rybaření a paraglidingu. V zimě se v Malaucene konají oblíbené slavnosti Mont Serein.

Okolí Malaucene poskytuje několik možností ke koupání v řekách a jezerech ve vzdálenosti 5-20 km. V Malaucene si přijdou na své i milovníci turistiky a jízdy na kole, díky celé síti turistických a cykloturistických cest.

Tipy na výlety
Z Malaucène, vesničky ve výšce kolem 350 m n. m., vede jedna z cyklocest na vrchol Mont Ventoux (1 912 m n. m.), hory, která je posledním výběžkem provensálských Alp.

Jako hlídka na skalnatém ostrohu odděluje vesnice Barroux rovinu hrabství od planiny Malaucène. Tato charakteristická horská vesnice kraje Vaucluse je seskupena kolem hradu pánů z Baux, který se časem proměnil na příjemné renesanční sídlo, zejména od 16. stol., kdy přešel do rukou pánů z Barroux.

Orange je poměrně malé město, ale jeho nejvýznamnější památka - Théâtre Antique je nejzachovalejší římské divadlo v Evropě. Je památkou na římskou kolonii, která zde byla založena v roce 35 př. n. l. Je zapsáno na seznamu UNESCO. Stále se v něm konají představení, hlediště pojme až 10 tisíc diváků.

Provence je známé zejména díky pěstování světoznámých značek vína, krásné přírodě, která inspirovala mnoho umělců a díky slunným plážím a unikátním přírodním parkům. Provence je ideálním místem pro všechny milovníky moře a krásné přírody.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie