Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fayence - informace o obci

Malá kouzelná vesnice Fayence se nachází na jiho-východě Francie, v regionu Azurové pobřeží. Fayence se nachází v nadmořské výšce 350 m a leží asi 25 km od Grasse, 30 km od Saint-Raphael a 35 km od Cannes. Fayence je malé městečko na kopci s nádherným výhledem.

Malebná vesnice ve vnitrozemí má opevněnou Saracénskou bránu ze 14. století a farní kostel se zvonicí hodinové věže z tepaného kovu. Nachází se zde také hrad z 12. stol. V každém případě je to ideální místo pro procházky ve starých uličkách a návštěvě místních trhů (úterý a čtvrtek) a hospůdek (auberge). Fayence je vhodným místem pro rodinnou dovolenou.

Ve Fayence je také množství obchodů, které ocení zejména ženy. Jsou zde k dispozici také supermarket, pekařství, boutique, banka, pošta, restaurace a pamětihodnosti. Fayence nabízí oblázkovou pláž, potápění, plachtění (je zde i škola plachtění), kánoe, rybaření, tenis a také golf (golfové hřiště s 18 jamkami).

Hřiště Terre Blanche Le Chateau a Terre Blanche Le Riou byla postavená v roce 2003-04. Hřiště byla zaintegrovaná do původní krajiny. Náročné hřiště se skládá ze čtyř pásů, každý s devíti jamkami v blízkosti klubovny. Hřiště je lehce zvlněné, ferveje jsou široké a gríny jsou velmi rychlé. Obě hřiště mají hodně vodních překážek a jsou z nich pěkné výhledy do okolní krajiny.

Tipy na výlety

Vodním i jiným letním sportům se návštěvníci mohou věnovat v Saint Cassien (10 km od Fayence). Navštivte všechny místní vinaře nebo výrobce olivového oleje, cena je příznivá a kvalita vysoká.

Piccassova krajina

Pobřeží na jih od Grasse je především Picassovou krajinou. Tento umělec strávil většinu svého života v Juan-les-Pins, Antibes a Cannes. Zemřel v Mougins, dnes elegantní vesnici na kopci s nádhernými výhledy množství uměleckých galerií. Mougins je také místem, kde se dá skutečně na úrovni věnovat místním kulinářským specialitám. Nejelegantnější ze všech je Moulin de Mougins – mlýn, který byl proměněn v ráj francouzské gastronomie.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie