Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Aigues Mortes

Aigues Mortes

Aigues Mortes je malé město dýchající atmosférou středověku. Kdysi významný přístav, ze kterého v 15. století vyplul Ludvík IX. na svou křížovou výpravu, dnes leží několik kilometrů od pobřeží kolem dokola lemované bažinami a slanisky. Nejlepší výhled na toto podivuhodné město a okolní krajinu je z městských středověkých hradeb. Daleký výhled míří do bažin Camargue, kanálu řeky Rhône a na mořské pobřeží a saliny.

Aigues Mortes je to pravé pro milovníky kulturních a historických památek. Naleznou zde nádherné pamětihodnosti, které jistě stojí za vidění (např. dobře zachované městské hradby ze 13. století). Dominantou města je věž Tour de Constance z roku 1240 fungující nyní jako pozorovatelna, která sloužila mimo jiné v minulosti jako protestantské vězení. Z věže jsou vidět fialově zbarvené saliny a obrovské hromady bílé soli, která se zde těží.

Do města vede několik dobře opevněných bran. Všechny stojí vklíněné mezi dvě věže a všechny jsou opatřené důmyslným systémem mříží a vrat. Téměř 1 600 metrů hradeb ze světlého kamene uzavírá město do dokonalého čtverce, do něhož vede 10 opevněných bran, které chrání obranné věže. Languedocké středověké město má půdorys jako šachovnice, ulice kříží v pravých úhlech.

Aigues Mortes nabízí ale také koupání na nedaleké písečné pláži (asi 6 km), možnost rajtování a tenis. Maják v Aigues Mortes poskytuje krásný pohled na laguny Camargue. Zajímavým zážitkem jsou také výlety na člunech po řece Camargue. Děti jistě ocení návštěvu nedalekého aquaparku (vzdálen 12 km) či zábavního parku (6 km), který je v provozu v hlavní sezóně (červenec-srpen).

Tip na výlet
Jak šla léta, Rhona do své delty přinášela velké množství půdy a ráz pobřeží se postupně měnil. A tak se stalo, že Aigues Mortes se ocitlo více než dva kilometry od laguny a ztratilo tak své vojensky strategické postavení a rovněž upadal i zájem o něj, jako o obchodní centrum. Město chátralo a okolí se zasolovalo. Až sůl postavila Aigues Mortes zase na nohy, protože Canal de Peccais, který nechal postavit František I. Spojil solivary s mořem a na počátku 19. století Canal do Sete z města učinil říční přístav, ve kterém dodnes kotví obchodní lodě a plachetnice. A solivar „Salins du midi" v bezprostřední blízkosti městečka se stal největším solivarem ve Francii a třetím největším v Evropě. A tak „Mrtvé vody" znovu obživly…

Aigues Mortes znamená doslova "mrtvé vody". Název města je trefný, vždyť toto město bývalo dříve přístavem a dnes leží několik kilometrů od pobřeží kolem dokola lemované bažinami a slanisky. Jen řečiště Malé Rhôny, po níž plují kolesové parníky i remorkéry, spojuje dnešní město s mořem.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie