Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Béziers

Béziers

Rušné starobylé město Béziers, známé díky svému vínu, rugby a býčím zápasům se šplhá strmě nahoru po levém břehu řeky Orb až k velkolepé katedrále St.-Nazaire z 14. století s opevněnými věžemi, barevnými okny a freskami.

Zlatá éra Languedoku – mocného a nezávislého domova úžasné civilizace – skončila ve 13. století během nelítostných křižáckých výprav proti katarským kacířům. V roce 1209 papež a francouzský král sjednotili své síly a zorganizovali křížovou výpravu. Kataři hledali útočiště v odlehlých hradech.

Původní katedrála lehla popelem během plenění Béziers v roce 1209, kdy v ní vystrašení obyvatelé marně hledali úkryt. V roce 1209 během křížové výpravy proti katarům bylo Béziers téměř zničeno a obyvatelstvo vyvražděno. Křižáci přitáhli k městu a vyzvali obyvatelé, aby vydali své spoluobčany hlásící se ke katarství.

Tipy na výlety
Na jihozápad od Béziers stojí Oppidum d´Ensérune, jedna z nejvýznamnějších památek na předřímské období, zdokumentovaná v úchvatném muzeu.

Languedoc-Roussillon je směsicí středomořských kultur a civilizací, v níž se podepsaly římské, arabské a keltské vlivy. Jak dokazují místní historická města a prastaré vesnice, tento region je typický také svým uměním žít a silným sepjetím s tradicemi a zvyky, které místní obyvatelé s láskou dodržují. Montpellier, Nîmes, Carcassonne, Narbonne, Béziers, Perpignan podobně jako Uzès, Pézenas, Beaucaire, Lagrasse či Elne... Mnoho přímořských měst tohoto regionu staví na odiv bohaté kulturní a historické dědictví.

Sjízdná říční síť, která vznikla v 17. století, křižuje vnitrozemí departementu Aude, obtéká historická města jako jsou Carcassone nebo Narbonne. Kousek za městem Béziers se vlévá do vodní nádrže Thau a poté protéká oblastí Camargue podél měst Aigues Mortes, Saint Gilles nebo Beaucaire.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie