Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Laurabuc

Laurabuc

Vesnice Laurabuc se nachází v jižní části Francie v departmentu Languedoc - Roussillion. V oblasti kolem Laurabuc je důležité regionální řemeslné umění. Laurabuc je ideálním místem k rekreaci, ale také pro podnikání exkurzí do okolních měst a přírody

Tipy na výlety
V rámci výletů doporučujeme navštívit národní park 'Parc naturel du Haut-Languedoc', zámky a knížectví Andorra.

Carcassone
Starobylé město vzniklo před více než 2 tisíci lety, a jeho současný půdorys byl vytvořen v 13. století, se řadí k nejúžasnějším památkám dochovaným z období středověku. Tento velkolepý zázrak Francie, byl renovován v 19. století a v současné době se řadí na Seznam světového dědictví UNESCO.

Nejmohutnější opevnění v Evropě tvoří dva prstence hradeb, přičemž na vnějším naleznete 14 věží a na vnitřním 24. Nejcennějšími klenoty těchto hradeb je brána Porte Narbonnaise a hrad Château Comtal, v jehož útrobách se ukrývá muzeum opevnění. Milovníky historických pamětihodností zde čekají krásné starobylé domy a hlavně bazilika St. Nazaire, někdejší katedrála oplývající sochami a mozaikovými okny (14. století).

Katarské hrady
V roce 1209 papež a francouzský král sjednotili své síly a zorganizovali křížovou výpravu proti Katarům neboli Albigenským, kteří byli prohlášeni za kacíře. Toto dobyvačné tažení trvalo 35 let. Tak na křižovatce cest do Španělska a Akvitánie vznikaly strohé pevnosti, které sloužily jako útočiště pronásledovaných uprchlíků. V srdci audského masivu, na vrcholcích Corbiéres vyrostly velmi rychle nedobytné pevnosti. Aguilar, Termes, Quéribus a Peyrepertuse byly předsunutými základnami mateřského města Carcassonne.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie