Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nimes

Nimes

Nîmes je městem 7 pahorků s antickými pamětihodnostmi, římskými arénami, věží Tour Magne, Dianiným chrámem, pozůstatky galorománské svatyně a parkem Jardins de la fontáne z 18. století a součastně jedním z historicky nejbohatších měst Languedoc-Roussillonu. Nîmes v sobě s obdivuhodnou vervou a nadšením snoubí starověkou historii a moderní život.

Nejživější pak bývá během každoročního květnového Féria du Petecôte, folklórního festivalu s býčími zápasy v aréně, které jsou stále velmi populární. Nîmes je současně městem římským, klasicistním a moderním. V tomto dynamickém městě umění a historie, které dokázalo docenit hodnotu svých pokladů, naleznete mnoho nádherně dochovaných svědectví o zdejší bohaté historii. V současnosti se Nîmes obrací k modernímu umění, s jehož pomocí dotváří svou krásu.

Za svou největší slávu vděčí toto město Římanům, kteří se usadili kolem pramene zdejší řeky Nemausus a vybudovali tady řadu pevností a veřejných budov. Císař Augustus ve městě postavil opevnění a brány. Nejpůsobivější je Les Arénes, úžasná aréna se dvěma patry, nádherně navržená a zručně postavená v 1. století našeho letopočtu.

Další římskou chloubou je 2 tisíce let starý chrám, známý jako Maison Carrée – nyní místo pro expozice současného archeologického výzkumu. Naproti stojí ohromná umělecká galerie a knihovna ze skla a hliníku, navržená britským architektem Normanem Fosterem jako hold starověkému chrámu.

Pokud toužíte po troše klidu, vydejte se do Jardin de la Fontaine, kde jsou zřídla a trosky římského nymfea s průzračnými bazénky a chladnými kamennými terasami. Nad nimi se tyčící věž Tour Magne, která je součástí Augustových městských hradeb, nabízí nádherný pohled na město a okolní krajinu. Na dohled od Nimes leží Pyreneje, které tvoří hranici mezi Francií a Španělskem.

Nenechejte si ujít:
- Amfiteátr Les Arènes (1. stol. n. l.)
- Maison Carrée (římský chrám, z roku 5 n. l .)
- Věž Tour Magne (16 př. n. l.)
- Zahrady Jardins de la Fontaine (18. století)
- Centrum Carré d’Art vytvořené architektem Sirem Normanem Fosterem
- Akvadukt Pont du Gard
- Muzeum krásných umění (Musée des Beaux-Arts) (2. nejvýznamnější muzeum regionu Languedoc-Roussillon pro četnost a kvalitu vystavovaných děl)
- Muzeum býčích zápasů (Musée des Cultures taurines) (otevřené od svátku Nanebevstoupení Páně do konce září)
- Národopisné muzeum Musée du Vieux-Nîmes
- Muzeum archeologie (Musée archéologique) a Muzeum přírodní historie (Muséum d’histoire naturelle)
- Planetárium

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie