Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Beaucaire

Beaucaire

Krásné historické město Beaucaire leží na jihovýchodě Francie v regionu Languedoc – Roussillion, a je situováno na pomezí Camargue a Provence. Nachází se jen 17 km od Arles, 23 km od Avignon, 28 km od Nîmes. Beaucaire by měl navštívit každý, kdo má rád historii a pamětihodnosti. Beaucaire je známé chovem býků a koní a divokými slavnostmi.

Dominantou tohoto středověkého města na pravém břehu Rhôny je zámek. Beaucaire, které křižují pozemní a říční cesty, znala už do 18. století celá Evropa díky místním Mezinárodním trhům sv. Magdalény. Dnes se toto město proslulé svou vášní k býčím zápasům otevírá říční turistice.

Beaucaire je historické město s řadou pamětihodností a historických pozůstatků - např. zámek ze 13. století. Na náměstí historického města v Beacaire stojí kovová socha příšery Tarasque, která prý dříve vystupovala z řeky, než ji zkrotila sv. Marta. Za návštěvu stojí také místní muzeum. Beaucaire je známé také předváděním orlů a chovem býků a koní (Mandes). V Beaucaire se každoročně koná slavnost Fete de la Madeleine.

Zdejší oblast je vhodná pro turistiku i cykloturistiku, ale také pro plavby po řece. V létě Beaucaire nabízí možnost plachtění, kánoe, vyjížďky na člunech a nafukovací skútry (jet ski). V městě najdete veškeré služby včetně půjčovny člunů. Beaucaire a jeho okolí je ideální také pro turistiku a túry na horském kole.

Zajímavost
V této oblasti se daří vínu již 26 století. Historické dědictví regionu je neobyčejně bohaté. Již v roce 118 př. n. l. prokonzul Domitius Ahenobarbus začal budovat cestu spojující řeku Rhónu s Pyrenejemi. Tato cesta vedoucí od Beaucaire do Perpignan, známá jako Via Domitia, vedla k rozvoji obchodu s vínem a v současnosti se stala silným kulturním pojítkem vinic Languedoc-Roussillon s minulostí.

Všechna vína, která můžete v regionu Languedoc-Roussillon ochutnat, jsou výsledkem umění vinařů, kteří do výroby vložili celé svoje srdce. Patří mezi ně vína s označením AOC (Appellation d´Origine Contrôlée), regionální vína s označením Vins de Pays podle názvu oblasti, ze které pocházejí, a stolní vína. Obě označení jsou známkou vysoké kvality, kdy výroba vína musí splňovat přísná analytická kritéria.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie