Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Montseret

Montseret

Montseret se nalézá v oblasti Katharenland, v srdci les Corbieres, v regionu Languedoc - Roussillion. Montseret je obklopen krásnou přírodou. Je známý mimo jiné díky početným vinicím a produkci známých značek vína, ale také díky včelařství. Montseret proslulý produkcí medu se nachází uprostřed vinic, lesů a stepní krajiny.

Malá vesnička Montseret se 406 obyvateli je vzdálena 28 km od moře a 12 km jižně od Lézignan-Corbieres. Med a víno jsou přírodním dědictvím oblasti Aude. Pozoruhodná je výroba medu v „Miellerie des Clauses“ v Montseret. V blízkém Lézignan se každou středu koná trh. Okolí Montseret je vhodné pro turistické výlety a rybaření.

Tip na výlet
Jednodenní vyjížďka do hor vás zavede k několika katarským hradům. Zlatá éra Languedoku – mocného a nezávislého domova úžasné civilizace – skončila ve 13. století během nelítostných křižáckých výprav proti katarským kacířům. V roce 1209 papež a francouzský král sjednotili své síly a zorganizovali křížovou výpravu. Kataři hledali útočiště v odlehlých hradech v pohoří Corbiéres, jejich jména – Montségur, Quéribus, Peyrepertuse – jsou navždy spojena s památkou na zatracené Katary, kteří se zde ukrývali.

Někdejší metropole kraje Corbiéres je středověkým městečkem s mosty, pozůstatky opevnění a starobylými domy s hrázděním. Tento středověký klenot na řece Orbieu proslavil místní klášter, který za svůj majestátní zevnějšek vděčí renovacím ze 14. století a úpravám provedeným v 18. století.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie