Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Národní park Camargue

Camargue

Národní park Camargue se rozkládá v pomyslném trojúhelníku, jehož boční strany tvoří řeky Malá a Velká Rhôna a základnu Středozemní moře. Rozprostírá se na téměř sto padesáti tisících hektarech. Převažují zde rozsáhlé bažiny, pastviny, duny a slaniska. Camargue, jeden z největších evropských mokřadů, je významným útočištěm mnoha druhů živočichů, travin a rostlin, kterým se daří na této rozlehlé rovné mokřině poseté mělkými slanými lagunami.

Díky tomuto přírodnímu bohatství byl kraj vyhlášen v r. 1970 přírodním parkem – Pare Naturel régional de Camargue. Jedinečný ekosystém je domovem velkého množství divoké zvěře, zejména pak mnoha druhů obojživelníků a vodního ptactva.

Na pastvinách se pasou stáda proslulých bílých koní a černých býků, které si osedlali zdejší honáci známí jako „gardians“. Camargský kůň – "kůň z moře" v sobě nese krev koní galských i římských, ale nejvíce koní berberských, kteří se do Francie dostali v 7. a 8. století spolu s maurskými dobyvateli. Černí býci jsou určeni pro arény v Nimes či Arles.

Historie a tradice této obdivuhodné divočiny, dnes chráněné jako oblastní přírodní park, jsou zachyceny v Centre de Ginés v Pont-de-Gau, nedaleko Stes.-Maries-de-la-Mer. Dále také v Musée Camarguais na jihozápad od Arles, což je muzeum věnované životu v Camargue, umístěné na přestavěném ranči, a hlavní centrum tohoto oblastního parku. Zde také návštěvníci získají informace ohledně pěších túr a vyjížděk na koni či o rančích přebudovaných na stylové hotely a restaurace.

Camarque obklopují nekonečné prázdné pláže a skromná letoviska. Stes.-Maries-de-la-Mer se choulí kolem svého ohromného opevněného kostela, který je obklopen obchůdky se všemožným provensálským zbožím. Je to dobré místo, kde si můžete koupit například provensálskou kovbojskou košili. Stezka podél Digue de la Mer z vesnice Stes.-Marie-de-la-Mer poskytuje nádherné výhledy na rezervaci.

Na sever leží malá vesnička St.-Gilles-du-Gard, přezdívaná jako Brána do Camargue, které vévodí úžasný kostel. Vzdálenější západní okraj oblasti Camargue chrání často navštěvované a obdivuhodně zachované středověké opevněné město Aigues-Mortes (Mrtvé vody).

Tip na výlet
Určitě se vyplatí návštěva tisícihektarové přírodní chráněné oblasti vzdálené jen asi 30 kilometrů od známého van Goghova městečka Arles, která se jmenuje Les Marais du Vigueirat.

Ke Camargue samozřejmě neodmyslitelně patří moře s krásnými písčitými plážemi a poetická městečka jako Arles nebo Saintes Maries de la Mer. Camargue nabízí celou řadu možností, jak jej můžete blíže poznávat. V celé oblasti se například nachází mnoho stájí, které nabízejí projížďky na bílých camargských koních.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie