Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Stes Maries de la Mer

Stes Maries de la Mer

Stes Maries de la Mer je rekreační obec nacházející se v srdci překrásného přírodního parku Camargue a leží přímo u moře. Půvabné cikánské městečko se rozprostírá v deltě Rhony. Stes Maries de la Mer je situováno v regionu Languedoc – Roussillion asi 36 km od Arles, 53 km od Nimes a 78 km od Avignon. V Stes Maries de la Mer je písečná pláž, kde se nabízí možnost provozovat množství vodních sportů. Návštěvníci se zde mohou věnovat potápění, plachtění (je zde i škola plachtění), vodní lyžování a rajtování.

Městečko je malé a návštěvníci se v něm velmi rychle zorientují. Na nábřeží je aréna na koridu a přístav s marinou. Všechny uličky vedou ke kostelu Stes-Maries (Svatých Marií), který dříve nesloužil jen jako duchovní stánek, ale i jako pevnost, z jejíž věže je vidět daleko na moře a široko do kraje, a chránil tak místní lid před invazí pirátů.

Město bylo pojmenováno podle Marie-Jacobe a Marie-Salome. Podle legendy tyto dvě Marie spolu s Lazarem přistály u provensálských břehů po dlouhém boji s vlnami v bárce bez vesel, na které putovaly z Palestiny, kde byli pronásledováni Židy. Na bárce s nimi uprchla i jejich služebná – černá Sára, která se potom stala patronkou cikánů. Odedávna do kostela a ke svaté Sáře přicházeli cikánští poutníci ze všech koutů světa.

Každoročně na konci května se v Stes-Maries koná cikánská pouť, spíše festival, kam se sjedou davy lidí. Během tohoto festivalu pulsují ulice tancem flamenco, dostihy a kaleidoskopem krojů.

Středisko nabízí řadu zajímavostí - například safari či býčí zápasy. Za vidění stojí například místní muzeum, romantický pevnostní kostel, a stylové restaurace s oblastními specialitami. Mezi skutečné delikatesy patří „boeuf gardian“, což je vydatné dušené býčí maso, které si nejlépe vychutnáte s camargueskou rýží.

V místě jsou k dispozici veškeré služby. Opevněný kostel je obklopen obchůdky se všemožným provensálským zbožím. Je to dobré místo, kde si můžete koupit například pravou provensálskou kovbojskou košili.

Tipy na výlety
Stes Maries de la Mer je vhodným místem pro rodinnou dovolenou. Z městečka lze uspořádat velmi pěkné exkurze. Asi 4 km od Stes Maries de la Mer se nachází zajímavý ornitologický park. Na sever leží malá vesnička St.-Gilles-du-Gard, přezdívaná jako Brána do Camargue, které vévodí úžasný kostel. Vzdálenější západní okraj oblasti Camargue chrání často navštěvované a obdivuhodně zachované středověké opevněné město Aigues-Mortes (Mrtvé vody).

NP Camargue
Delta Rhôny, která se tu rozkládá na 750 km2 Středozemního pobřeží jižní Francie je bez pochyby jednou z pěti nejlepších ornitologických lokalit Evropy. Celkem tu bylo zastiženo 340 druhů ptactva. Pláže, duny, rákosiny, laguny a saliny poskytují útočiště více než stovce hnízdících druhů včetně plameňáka růžového. Camargue je i významným odpočinkovým místem velkého počtu migrujících druhů a zimovištěm pro desítky tisíc kachen a hus.

Ještě se zde nachází La Crau, polosuchá kamenitá pláň o rozloze asi 500 km2, asi 25 km východně od Arles, s populací dropů malých, dytíků úhorních a stepokurů krásných.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie