Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Limoux

Limoux

Město Limoux se nachází na jiho-východě Francie, v srdci oblasti, v regionu Languedoc – Roussillion. Město s 10 tisíci obyvateli je situováno 85 km od moře a leží 23 km jižně od Carcassonne. Limoux je ideálním místem pro milovníky sportu, turistiky a cykloturistiky.

Limoux nabízí možnost koupání v bazénu. Veškeré služby jsou k dispozici v místě, nechybí diskotéka ani kino. Městečko se má i zajímavé pamětihodnosti. Za vidění stojí například pozůstatky středověkých věží a pevností, četná katarská muzea, kláštery a zámky.

Sportovní nadšenci se zde mohou věnovat hraní tenisu nebo golfu. Jsou zde vhodné podmínky pro rybaření i paragliding. V obci je půjčovna horských kol. Z Limoux je možné zamířit na výlety na mnoho zajímavých míst v okolí, například do Carcassonne.

Každý víkend od ledna do března a také na Masopustní úterý se v Limouc koná karneval. Jde o živelný tanec, ve kterém masky vytvářejí s přihlížejícími a hudebníky neočekávané a překvapivé dvojice. Vše má pravidla, která jsou předávána z generace na generaci již 400 let. Masky postupují od kavárny ke kavárně a v každé se na chvíli zastaví.

Oblast Limoux v regionu Languedoc Roussillon je nejstarší, největší a nejvíce vzrušující vinařský region ve Francii. Již Řekové zde produkovali víno před 3 tisíci léty, následovaný Římany a potom mnichy. Do dnešního dne, frikasé de Limoux je vyráběno jen v nejbližším okolí Westminsterského opatství Saint Hilairy, z hroznu renesance nazvané Mauzac.

K oblíbeným turistickým zastávkám Languedoc-Roussillonu se na úpatí pohoří Montagne Noire řadí pohádkové město Carcassonne. Kolem zdejších prestižních lokalit nelze projít bez povšimnutí. Dokonce i milovníci prázdnin u moře pobývající v Gruissanu nebo Fleury d´Aude, přímořských letoviscích v blízkosti Narbonnu, se nechávají unést historií.

Dvojité hradby pevnosti Carcassonne s věžičkami a podsebitím s mnoha otvory upřesňují představu o dokonalé středověké citadele.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie