Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Olonzac

Olonzac

Olonzac se nachází v krajině Katharenland, vzdálen asi 45 km od moře. Olonzac leží v regionu Languedoc – Roussillion a je součástí vinařské oblasti Le Minervois. Olonzac se nachází 37 km západně od Carcassonne a 33 km východně od Narbonne. Nedaleko Olonzac je možnost koupání v jezeře Jouarres.  Sportovci zde mají možnost vyzkoušet si plachtění, rybaření a tenis. Olonzac nabízí také dětské hřiště. V létě je Olonzac ideální pro výlety.

V blízkosti Olonzac je národní park Haut L´Anguedoc. Přibližně 4 km od Olonzac se nachází jezero Jouarres, které je vhodné ke koupání. Asi 2 km od Olonzac se nachází přístav jachet na Canal du Midi. Canal du Midi, který se táhne v délce 241 kilometrů z Toulouse až do středozemního Séte či Agde, je monumentálním technickým a architektonicky mistrovským dílem. Tento kanál byl duchovním dítětem vládního úředníka Pierra-Paula Riqueta.

Tipy na výlety
K oblíbeným turistickým zastávkám Languedoc-Roussillonu se na úpatí pohoří Mongagne Noire řadí starobylé město Carcassone. Kolem této prestižní lokality nelze projít bez povšimnutí. Dokonce i milovníci prázdnin u moře pobývající v Gruissanu nebo Fleury d´Aude, přímořských letoviscích v blízkosti Narbonnu, se nechávají unést historií.

V roce 1209 zahájil papež Innocent III. Křižácké tažení proti Katarům neboli albigenským, kteří byli prohlášeni za kacíře. Za podpory panstva ze severu se snažil porobit země na jihu. Toto dobyvačné tažení trvalo 35 let. Na křižovatce cest do Španělska a Akvitánie vznikaly strohé pevnosti, obranná linie proti Aragonii a později i proti Španělsku, které sloužily jako útočiště pronásledovaných uprchlíků. V srdci audského masicu, na vrcholcích Corbiéres vyrostly velmi rychle nedobytné pevnosti. Aguilar, Termes, Quéribus, Puilaurens a Peyrepertuse byly předsunutými základnami mateřského města Carcassonne.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie