Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Couiza

Couiza

Couiza je malé město na jiho-východě Francie, ležící v regionu Languedoc - Roussillion. Město Couiza leží 12 km severně od Quillan, 15 km jižně od Limoux a 40 km od Carcassone. Couiza leží v údolí Aude, které je známé svými propastmi.

V Couiza jsou k dispozici veškeré služby v místě včetně půjčovny horských kol. V Couiza můžete hrát tenis nebo se věnovat rybaření. Couiza je navštěvované zejména pro možnost sjíždět divokou vodu. Nedaleko Couiza je možnost koupání v jezeru Augues.

Couiza je dobrým výchozím bodem k poznání míst kolem vysokého údolí Aude s propastmi. Okolí Couiza je vhodné pro pěší turistiku i túry na horském kole, protože v okolí se nachází množství turistických cest.

Tip na výlet

Projížďka po stopách Katarů
Jednodenní vyjížďka do hor vás zavede k několika katarským hradům. Začněte v Couiza, které leží asi 40 kilometrů na jih od Carcassonne a vydejte se na východ do Arques se skvěle zachovalou hradní věží z 13. století. Tato trasa vás zavede k posledním baštám Katarů, kteří ukrývali uprchlíky ve svých nepřístupných hradech a opevněných vesnicích, umístěných na vrcholcích kopců divokého a nehostinného předhůří Pyrenejí.

Severněji, v nadmořské výšce 800 metrů, odhaluje pohoří Montagne Noire podivuhodnou krajinu a také významné kulturní dědictví – závratné kaňony, okrově a červeně zbarvené břehy jezer, ale také sklárny, manufaktury, vesničku knih Montolieu a středověké vesnice. K oblíbeným turistickým zastávkám Languedoc-Roussillonu se na úpatí pohoří Montagne Noire řadí pohádkové město Carcassone.

V Carcassonne (Aude), se již od vrcholného starověku protínaly dvě významné dopravní osy. Staré město sestává z opevněného jádra, Château Comtal a dvojitého vnitřního opevnění ohraničujícího kolbiště. Dvaapadesát věží a dva soustředné valy tvoří celkem 3 km hradeb.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie