Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Uzes

Uzes

Uzes je malé město, které leží v regionu Languedoc - Roussillion. Nachází se asi 25 km od Nimes a 38 km od Avignon. Uzes je vhodným místem pro dovolenou milovníků přírody a pěší turistiky. Je to ideální výchozí bod pro prohlídku území Languedoc a Provence.

Toto šarmantní město v blízkosti akvaduktu Pont du Gard a první vévodství Francie odhaluje své vnady v ulicích a uličkách kolem vévodského zámku. Městu Uzes dominují středověké věže z dob vévodství. Věž Fenestrelle (12. století), která je kulturní památkou kopíruje styl italských kampanil. Toto biskupské, konzulární a vévodské město prožilo svůj zlatý věk v 18. století a od té doby září bohatstvím svého architektonického dědictví.

V Uzes jsou k dispozici veškeré služby.V bezprostředním okolí města se návštěvníkům nabízejí různé sportovní aktivity. Pouhé 2 km od Uzes mohou návštěvníci hrát golf (golfové hřiště s 9 jamkami), v Collias (10 km od Uzes) si můžou zájemci vyzkoušet rajtování. Sportovní nadšenci se zde mohou věnovat také kánoím a kajakům.

V jižní části Nîmes protíná někdejší římská stezka spojující Itálii se Španělskem La Via Domitia křovinaté oblasti garrigue provoněné tymiánem a levandulí. Velkolepou historickou fresku uzavírají města jako je právě Uzes, Beaucaire, Saint Gilles a Avignon s románskou nebo renesanční architekturou a opevněné město z 13. století Aigues Mortes.

Tip na výlet
Přibližně 14 km od Uzes se nachází akvadukt Point du Gard. Pont du Gard, postavený Římany, vypovídá o úrovni jejich technických dovedností. Problém byl velmi jednoduchý – pramen v Nimes nebyl dostačující k tomu, aby zásoboval toto rozrůstající se město vodou. Řešení bylo radikální – voda bude přiváděna z pramene od Uzés systémem akvaduktů, příkopů a tunelů vyhloubených do tvrdé skály. Nejlepší výhled na akvadukt je ze zkráceného silničního mostu z 18. století, který stojí vedle. K novým přístavbám patří návštěvnické centrum, promenáda pro pěší a několik restaurací.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie