Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Carnon

Carnon 

Na jihovýchodě Francie se v regionu Languedoc-Rousillon nachází městečko Carnon. Jde o vyhledávané přímořské letovisko ležící asi 14 km od Montpellier a 55 km od města Nîmes. Carnon je lemován krásnou písečnou pláží, na níž je možné se oddávat relaxaci, ale také se věnovat celé řadě vodních sportů. Carnon potěší všechny milovníky slunce i aktivního trávení dovolené.

V Carnonu zažijete skvělou dovolenou plnou slunce, moře a pláží. Středozemní moře je zde krásně čisté a láká ke koupání. Takováto příjemná odpočinková dovolená však může být spojena s poznáváním historických městeček nebo přírodních krás v okolí. Kdo si rád dovolenou zpestří nějakou aktivitou, má možnost se v Carnonu věnovat tenisu, nebo některému z vodních sportů, jako je potápění, plachtění či vodní lyžování. Na místě je pro zájemce dokonce škola plachtění a pořádají se i potápěčské kurzy. Poblíž carnonské pláže byl vybudován také moderní skatepark, který nabízí spoustu zajímavých překážek.

Milovníci přírody by se měli vypravit za poznáním zdejší krajiny, v níž mohou pozorovat divoce žijící plameňáky, proslulé camarqueské koně a další zajímavosti nedotčené přírody. Asi 16 km od Carnonu se nachází městečko La Grande Motte, které bylo založeno v 60. letech 19. století a je charakteristické svým jednotným architektonickým stylem. Velmi působivé jsou především nevšední budovy ve tvaru pyramidy. Za návštěvu určitě stojí také středověká pevnost Aigues-Mortes.

Z carnonského přístavu vyplouvají lodě do krásného historického městečka Homps, které bylo ve středověku důležitým sídlem maltských rytířů. Ze zdejšího přístavu se vyváženo víno z proslulé vinařské oblasti Minervois. V okolních starobylých vesnicích se nachází příjemné hospůdky lákající na bohatou nabídku místních specialit a dobrého vína. Z Carnonu je však možné se lodí vydat také směrem k Avignonu. Mezi Carnonem a Beaucaire se pak nachází nádherný úsek představující všechny krásy Provence. Za zastávku stojí třeba Saint Gilles s ochutnávkou gastronomických specialit.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie