Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tressere

Tressere

Vesnice Tressere leží v regionu Languedoc – Roussillion. Tressere je malá vesnice ležící asi 20 km od moře. Stejně daleko od Tressere se nachází také hranice Španělska. Tressere je vhodné pro klidnou dovolenou v malé obci blízko přírodě.

V místě jsou k dispozici obchody s potravinami a 6 km od obce se nachází lékárny. Asi 30 km od Tressere se nachází letiště Perpignan, dopravní spojení je dálnicí A9 Le Boulou. Vesnička je ideálním místem pro výlety do vnitrozemí.

Tipy na výlety
Zcela na jihu Languedoc-Roussillonu leží hlavní město katalánské kultury a departementu Východní Pyreneje – Perpignan. V Collioure nebo v přístavu Vendres, jižně od rozsáhlých písečných pláží měst Canet en Roussillon, Saint Cyprien, Argelés sur Mer, získává pobřeží Lví zátoky zcela jinou podobu. Divoké pobřeží Vermeille je vyhledávanou potápěčskou lokalitou.

Terasovitý vinohrad Vermeille je v současnosti zařazován na Seznam světového dědictví lidstva UNESCO. O několik kilometrů dále už pod mořskou hladinou nemizí pouze skalnaté útesy, ale samotné prodloužení pyrenejského hřebene, pohoří Albéres. Katalánské Pyreneje, jejichž nejvyšší vrchol (Pic Carlit) sahá do výšky 2 921 metrů, nabízí všechny zimní i letní vysokohorské aktivity – sjezdové lyžování, jízdu na běžkách, výlety, alpinismus a divokou vodu.

Nesmírné bohatství tohoto departementu uzavírají nádherné kláštery v Saint Michel de Cuxa nebo Saint Martin du Canigou, originální vojenská architektura, například pevnost Château de Salses, a také četné kulturní stezky.

Perpignan je hlavním správním střediskem francouzského Katalánska se silným španělským vlivem, podporovaným početnou populací emigrantů z Francova Španělska. Určitě při jeho návštěvě určitě nevynechejte – Palác mallorských králů (13. století), katedrálu sv. Jana s reliéfem v katalánském barokním stylu, měšťanské domy a křížovou chodbu s hřbitovem Campo Santo z 14. století.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie