Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Narbonne Plage

Narbonne Plage

Nedaleko města Narbonne, za vápencovým masivem Montagne de la Clape objevíte příjemné místo k odpočinku, Narbonne Plage. Jedná se o letovisko s poměrně velkými plážemi. Zdejší útesy jsou známé jako lezecká oblast. Asi 100 km severně od španělské hranice, v jižní části Lví zátoky a v těsném sousedství tradiční rybářské vesnice St-Pierre-sur-Mer vyrostl během dvou desetiletí moderní prázdninový resort.

Letovisko Narbonne Plage se nachází v regionu Languedoc – Roussillion, asi 80 km severně od Perpignan. Narbonne Plage je situováno přímo u moře a sousedí se St Pierre Sur Mer. Letovisko je typické nízkou vilovou zástavbou ve vzrostlých zahradách. Písčitá pláž patří k nejrozsáhlejším v oblasti a ani v hlavní sezóně není zaplněna. Zdejší kraj láká k výletům do malebného okolí. Oblast Aude, v níž Narbonne Plage leží, je známá výrobou medu a pěstováním vína. Pozoruhodná je výroba medu v Miellerie des Clauses v Monteseret.

Narbonne Plage je známé díky početným restauracím s rybími specialitami. Je zde k vidění řada historických památek. Za pozornost v Narbonne Plage stojí například Les Halles z roku 1901, katedrála se svými poklady, Via Domitia či Domaine de l´Hospitalet. V červenci a v srpnu se v Narbonne Plage konají roční trhy. V Narbonne Plage je dětské hřiště, zábavní park Pirat Park a Gruissan (12 km). Narbonne Plage je vhodným místem pro rodinnou rekreaci.

V Narbonne Plage je písečná pláž v délce 5 km, ke koupání je k dispozici vyhřívaný bazén a aquapark Aquajet. Je zde také sportovní přístav de Narbonne-Plaga, škola plachtění, 5 venkovních tenisových kurtů, rajtování a možnost rybaření. Narbonne Plage je ideálním pro cykloturistiku díky velkému množství cyklistických cest a půjčovně kol.

Narbonne, hlavní správní středisko největší římské provincie v Galii a až do středověku, kdy byl zanesen naplaveninami, významný přístav, nyní prosperuje díky vinařským oblastem v okolí. Historické centrum protíná Canal de la Bobine, který dělí město na dvě části. Zde se tyčí opevněný arcibiskupský palác, postavený ve 13. až 14. století. V sousedství stojí nedokončená gotická katedrála, chlubící se svou nádhernou křížovou chodbou, barevnými vitrážemi ze 14. století a krásnými tapisériemi. Za ní se nachází pozůstatky římského Narba, podzemních sýpek známých jako Horreum.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie