Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Le Grau du Roi

Le Grau du Roi

Rekreační místo Le Grau du Roi leží v regionu Languedoc - Roussillion. Toto jedinečné přímořské město departementu Gard zůstalo malebnou rybářskou vesničkou a půvabným přímořským letoviskem rodinného charakteru. Díky svému sevření mezi rybníkem a mořem zůstalo ušetřeno jakéhokoli dalšího rozšiřování. Le Grau du Roi se nachází 33 km od Montpellier a 49 km od Nîmes.

Rybářská vesnička Grau du Roi leží západně od deltovitého ústí Rhôny a bezprostředně sousední s přístavem Port Camargue, se kterým ji spojuje pobřežní promenáda. Centrum střediska je soustředěno kolem majáku z 19. století. Rodiny s dětmi jistě ocení i dětský park Babyland a Mořské akvárium.

V Le Grau de Roi naleznete vedle 18 kilometrů písečných pláží a také největší jachtařský přístav v Evropě. Přístav Camargue čítá více než 4 500 míst ke kotvení. Rytmus života udávají v tomto rybářském přístavu na languedockém pobřeží návraty rybářských lodí.

Kromě možnosti koupání a relaxace na písečné pláži zde za vidění určitě stojí mořské akvárium, býčí zápasy v arénách, zábavní park v Le Grau du Roi nebo safari v Camarque. Zejména děti ocení možnost navštívit zábavní park či jiné zajímavé atrakce. V Le Grau du Roi jsou k dispozici veškeré služby včetně půjčovny kol, je zde diskotéka a kino.

V okolí Le Grau du Roi se můžete věnovat řadě sportovních aktivit (vodní i jiné sporty). Můžete si vyzkoušet potápění, plachtění (je zde i škola plachtění) či vodní lyžování. V Le Grande Motte (8 km od Le Grau du Roi) je tenis a golfové hřiště se 42 jamkami. V L´Espiguette (2 km od Le Grau du Roi) nabízejí minigolf a rajtování.

Tipy na výlety
Za návštěvu určitě stojí metropole Nîmes s významným antickým dědictvím a protestantskými pamětihodnostmi a samozřejmě impozantní římský akvadukt Pont du Gard zařazený mezi světové dědictví UNESCO.

Nenechejte si ujít výlet do bažinaté oblasti Camargue, která je domovem unikátní a chráněné fauny i flóry. Oblast Camarque nabízí ideální kombinaci plážové dovolené s poznáváním historických památek a zdejší rozmanité přírody.

V jižní části Nîmes protíná někdejší římská stezka spojující Itálii se Španělskem – La Via Domitia – křovinaté oblasti provoněné tymiánem a levandulí. Tuto úžasnou historickou fresku uzavírají města jako Uzes, Baucaire, Saint Gilles, Villeneuve les Avignon s románskou nebo renesanční architekturou a opevněné město z 13. století Aiuges Mortes.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie