Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rivesaltes

Rivesaltes

Rivesaltes je malé město, které se nachází v regionu Languedoc - Roussillion. Město leží 10 km od Le Barcares, 22 km od Perpignan a 65 km od Narbonne. Rivesaltes je vhodný pro milovníky turistiky a cykloturistiky, zejména jízdy na horském kole.

V Rivesaltes najdou návštěvníci veškeré služby v místě. Nachází se zde muzeum a pamětihodnosti. V létě se v okolí Rivesaltes můžete věnovat vodním sportům (10 - 15 km od Rivesaltes), 15 km od obce je písečná pláž. Rivesaltes nabízí také rajtování a rybaření.

Fenouillédes je horské pásmo v předhůří Pyrenejí, které dostalo svůj název od fenyklu (franc. „fenouil“), rostoucího hojně v divokém porostu v jihozápadní Francii nazývaném „garrigue“. Rozkládá se západně od letiště Perpignan-Rivesaltes a zahrnuje vinařské obce Estagel, Tautavel, Maury, Latour de France, Bélesta, de la Frontiere, Rasigueres, Planezes, Caramany, Lesquerdes, St. Paul de Fenouillet a další, až po malebnou vesničku Cucugnan na severu, která již leží v apelaci Corbieres pod zříceninami hradů Quéribus a Peyrepertuse.

V Coullioure nebo v přístavu Vendres, jižně od rozsáhlých písečných pláží měst Canet-en-Roussillon, Saint Cyprien, Argelés sur Mer, získává pobřeží Lví zátoky zcela jinou podobu. Divoké pobřeží Vermeille je vyhledávanou potápěčskou lokalitou. Terasovitý vinohrad Vermeille je v současnosti zařazován na Seznam světového dědictví lidstva UNESCO.

Tip na výlet

Perpignan - (v katalánštině Perpinyŕ)
Město se nachází v oblasti, která se rozkládá na hranici bývalého království Aragonu, a tak se zde mluví jak katalánsky, tak okcitánsky). Jižanské město Perpignan je hlavním správním střediskem francouzského Katalánska se silným španělským vlivem, podporovaným početnou populací emigrantů z Francova Španělska.

Okolí Perpignanu
Pláže St.-Cyprien-Plage i Canet-Plage, které se nacházejí v rozumné vzdálenosti od Perpignanu, jsou obě písčité a velmi oblíbené. V roce 1971 byly v Tautavelu objeveny části ostatků nejstaršího člověka v Evropě, pocházející z doby asi 450 tisíc let před naším letopočtem. Zdejší Musée de la Préhistoire osvětluje tuto událost a vystavuje rekonstrukci této slavné lebky.

Perpignanu vévodí zasněžený vrchol Mont Canigou (2 875 metrů), posvátné a tajemné katalánské hory. Ne jejím vrcholu je vztyčený ohromný železný kříž. Výstup na tuto horu z Vernet-les-Bains-Cortalets je úžasným zážitkem.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie