Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Quillan

Quillan

Město Quillan se nachází v regionu Languedoc - Roussillian. Quillan je vhodným místem pro milovníky aktivní dovolené a historie. Quillan nabízí množství sportovních i kulturních příležitostí, je zde i mnoho pamětihodností. Quillan je ideálním místem pro túry na horském kole. Nachází se zde 780 km cest a v místě je k dispozici půjčovna nejen horských kol.

Uprostřed panenské přírody departementu Aude a cest brázdících vinohrady kraje Corbiéres a Minervois, se na vrcholcích kopců vypínají katarské hrady a pevnosti z 12. století a nesčetné románské kláštery.

Po stopách Katarů
Jednodenní vyjížďka do hor vás zavede k několika katarským hradům. V roce 1209 papež a francouzský král sjednotili své síly a zorganizovali křížovou výpravu. Kataři hledali útočiště v odlehlých hradech v pohoří Corbiéres, jejichž jména – Montségur, Quéribus, Peyerepertuse – jsou navždy spojena s památkou na zatracené Katary, kteří se zde ukrývali.

Na západ od Quillanu leží Puivert, který i přes své masivní opevnění připomíná spíše palác než hrad. Návštěvníci mohou navštívit Musée de Quercorb s expozicemi věnovanými místním tradicím a středověké hudbě. Ještě dále na západ se zdvihá ohromná skála s pevností Montségur, katarským centrem a jejich poslední baště. Maličké Musée de Montésgur je věnováno katarům (neboli albigenským).

K oblíbeným turistickým zastávkám Languedoc-Roussillonu se na úpatí pohoří Montagne Noire řadí i starobylé město Carcassonne. Dokonce i milovníci prázdnin u moře pobývající v Gruissanu nebo Fleury d´Aude, přímořských letoviscích v blízkosti Narbonnu, se nechávají unést historií.

Karneval v Limoux
Každý víkend od ledna do března a samozřejmě na Masopustní úterý se v Limoux koná karneval. Není to žádný organizovaný průvod, ale živelný tanec, ve kterém masky vytvářejí s přihlížejícími a hudebníky neočekávané a překvapivé dvojice. Vše se odehrává podle pravidel předávaných z generace na generaci již po 400 let.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie