Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Leucate

Leucate

Přímořské letovisko Leucate, které zaujímá 8 kilometrový pobřežní pás departementu Aude, se nalézá mezi Středozemním mořem a rybníkem. Pro své ideální meteorologické podmínky je tato lokalita velmi oblíbená zejména mezi milovníky windsurfingu. Zdejší jachtařský přístav, jeden z nejrozsáhlejších v Evropě, navázal na prastarou rybářskou tradici obce Leucate. Téměř všichni někdejší rybáři se nyní věnují chovu ústřic a dnešní jachtaři milují zejména jejich měkkýše, ústřice a slávky.

Port Leucate leží na hranici oblasti Aude a východních Pyrenejí. Poměrně rušné letovisko Port Leucate se nachází 45 km od města Narbonne a představuje dobré výchozí místo pro výlety do vnitrozemí oblasti Languedoc - Roussillion, kde se nachází bohaté přírodní a historické dědictví.

Region Port Lecaute je neobyčejně bohatý na památky a zajímavosti všeho druhu. V těsném sousedství jsou slaniska s ptačími rezervacemi a místy pro provozování kiteingu. Je zde možnost prozkoumávat vnitrozemí, případně si odpočinout na rozlehlé písečné pláži nedaleko kotviště. V přístavu je také škola potápění. V letovisku je široké sportovní využití, je tu mnoho cyklostezek, děti ocení zábavný park, sportovci možnost tenisu nebo minigolfu.

Pod majestátnými vrcholy Pyrenejí, na pobřeží Středozemního moře poblíž Port Leucate se nachází naturistické středisko Aphrodite, vystavěné ve stylu architektury provensálských vesniček. Je umístěno mezi mořem a mělkým, slaným jezerem, velice vhodném pro windsurfing. I moře je však velice lákavé, mělké, pláž písečná.

Tip na výlet
Narbonne, hlavní správní středisko největší římské provincie v Galii a až do středověku, kdy byl zanesen naplaveninami, významný přístav, nyní prosperuje díky vinařským oblastem v okolí. Historické centrum protíná Canal de la Robine, který dělí město na dvě části. Místní muzea ukrývají vzácné kousky, zejména římské malby K příjemným vycházkám lákají stinné bulváry, kanál nebo břehy řeky Robine.

Zajímavá místa
• Katarské hrady ve vnitrozemí v čele s Carcassonne
• Narbonne a Gruissan - výlet vnitrozemím na kole
• Malebné vesničky v okolí - Fitou, Leucate Vilage a další
• Pyreneje - teplé prameny na koupání
• Pic du Canigou - horská túra v Pyrenejích
• Perpignan a vesnička Collioure s krásným přístavem

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie