Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cap d'Agde

Cap d'Agde

Historické městečko Cap d´ Agde, je jedno z nejstarších měst Francie. Cap d´ Agde, leží jen 4 km od mořského pobřeží. Cap d’Agde je také typická rybářská vesnička na západní straně stejnojmenného mysu. Téměř 14 km písčitých pláží se střídá se skalisky a malými ostrůvky.

Má zachovalé středověké centrum s velkým množstvím křivolakých uliček. Najdeme zde opevněnou katedrálu St Etienne, muzeum historie a tradic v tomto regionu a mořské archeologické muzeum Musée de l´Ephebe.

Agde je nejstarším antickým městem Languedoc-Roussillonu v ústí řeky Hérault. Rozvoj cestovního ruchu tu podpořilo přímořské letovisko Cap d´Agdes jedním z nejvýznamnějších naturistických center v Evropě. Toto město, jehož součástí je také mnoho diskoték a kasin, se stalo oblíbeným cílem milovníků nočního života z celé Evropy.

Starobylé Agde leží jen 5 km od přímořského resortu. V Cap d’Agde si každý může dopřát dovolenou zcela podle představ. Jsou zde podmínky téměř pro všechny druhy sportů včetně špičkového golfového greenu přímo ve středisku, tenis a vodní sporty jsou samozřejmostí.

Děti i dospělí jistě ocení jeden z nejlepších aquaparků jižní Francie. Denně je zde v provozu lunapark a po celou sezónu se přímo na ulicích a improvizovaných pódiích odehrává řada kulturních vystoupení. V okolí střediska lze hrát golf, tenis, nebo jezdit na koních.

Místní pláže snesou nejpřísnější měřítka a svojí rozlohou, vybavením a v neposlední řadě čistotou překvapí řadu hostů. Pro skutečné nadšence se nabízí i dojíždění na snad nejkrásnější pláž Lví zátoky – 18 km dlouhý pruh bílého písku, který se táhne až k městu Séte.

Tipy na výlety
Cap d’Agde oplývá množstvím cyklistických stezek a turistických tras. Pro výlety do okolí jsou nejzajímavějším cílem středověké Carcassone, přírodní park Camargue s opevněným městem Aigues Mortes, historické Narbonne nebo rybářské město Séte.

Vydejte se strávit netradiční dovolenou do překrásného koutu Francie – Provence na plavbu po kanálu Midi. Kanál Midi vede z města Agde až do Carcassonu a je opravdu mistrovským dílem Barona Riqueta (1604–1680). Stavební práce trvaly 14 let a prakticky od jeho otevření se nic nezměnilo – zdymadla, která fungují tak jako v 17. století, starobylé obloukové mosty. Z malého slavného města Agde, jehož hlavní činností je zemědělství a rybolov, plyne kanál klidně romantickou krajinou.

Jachtařské přístavy Cap d´Agde a Ambonne, chráněné z moře pevností Fort de Brescou, která v 18. století sloužila jako státní vězení, představují ideální výchozí bod k vyhlídkovým plavbám po Středozemním moři ve směru do Španělska, na Baleárské ostrovy nebo na Korsiku.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie