Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Collioure

Collioure

Collioure je malé město na jiho-východě Francie, v regionu Languedoc - Roussillion. Leží 39 km od Le Barcares, 30 km od Canet-Plage, 26 km od Le Boulou. Městečko nabízí návštěvníkům řadu kulturních příležitostí. Je také vhodným místem pro provozování vodních i jiných sportů včetně výjezdů na člunech.

Collioure je staré malé město s nádhernou atmosférou. Dominantou města je kdysi templářský a pak královský hrad z 12. století. Po rozprášení templářského řádu se hrad stal majetkem mallorských a aragonských králů a byl využíván jako letní rezidence. Dnešní vzhled hradu ovlivnila zásadní Vaubanova přestavba za Ludvíka XIV.

Tento přístav s typickou a jedinou architekturou si dokázal uchovat své tradice (tance sardane, katalánské písně, průvod Sanch sv. Vincenta, ohně sv. Jana, koridy, vodní hry). Lodě s latinskými plachtami, věhlasná vína s ověřeným označením původu (AOC banyuls-Collioure) a ančovičky získaly v tomto přístavu ocenění „Význačné místo chuti“.

V Collioure jsou k dispozici veškeré služby. Je zde diskotéka, muzeum a kino. Konají se zde folklórní večery a v sezóně divadelní vystoupení. Návštěvníci si v Collioure mohou zahrát tenis či minigolf, mohou se věnovat rajtování, rybaření, turistice. V okolí Collioure vede řada pěších i cyklistických cest.

V létě se v Collioure nabízí možnost potápění, plachtění a kánoí. Z místního přístavu je možné absolvovat výlet na člunech na Baleary. V Collioure nebo v přístavu Vendre, jižně od rozsáhlých písečných pláží měst Canet en Roussilllon, Saint Cyprien, Argelés sur Mer, získává pobřeží Lví zátoky zcela jinou podobu. Divoké pobřeží Vermeille je vyhledávanou potápěčskou lokalitou. Terasovitý vinohrad Vermeille je v současnosti zařazován na Seznam světového dědictví lidstva UNESCO.

Tip na výlet
Zcela na jihu Languedoc-Roussillonu leží hlavní město katalánské kultury a departementu Východní Pyreneje – Perpignan. Při návštěvě Perpignanu určitě nevynechejte Palác mallorských králů (13. století), katedrálu sv. Jana s reliéfem v katalánském barokním stylu, měšťanské domy a křížovou chodbu s hřbitovem Campo Santo ze 14. století.

Z místního nádraží, které Salvador Dalí přejmenoval na „střed světa“, se do malých přístavů pobřeží Vermeilles rozprchlo několik nejslavnějších malířů minulého století: Piccaso, Matisse, Chagall nebo Delaunay.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie