Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lunel

Lunel

Rušné město Lunel leží v regionu Languedoc – Roussillion a nachází se asi 30 km jižně od Nîmes a 25 km severo-východně od Montpellier. Lunel je ideálním výchozím místem pro výlety do okolí, v Pyrenejích, a proto zdejší prostředí uvítají pro rekreaci především milovníci turistiky a jízdy na horském kole.

Pláž je vzdálená 17 km od obce. Lunel nabízí veškeré služby, je zde kino a noční klub. Návštěvníkům je zde k dispozici ke koupání krytý bazén. V Lunel se můžete věnovat rajtování. V okolí je množství turistických stezek a cest pro túry na horském kole.

Tipy na výlety
Z Lunel se konají početné exkurze v Pyrenejích - návštěvy propastí Aude a různých zámků.

Languedoc-Roussillon je směsicí středomořských kultur a civilizací, v níže se podepsaly římské, arabské a keltské vlivy. Jak dokazují místní města a historie prastarých vesnic, tento region je typický svým silným sepjetím s tradicemi a zvyky, které místní obyvatelé s láskou dodržují. Montpellier, Nîmes, Carcassonne, Narbonne, Béziers, Perpignan, podobně jako Uzés, Pézenas či Beaucaire. Mnoho přímořských měst tohoto regionu staví návštěvníkům na odiv své bohaté kulturní a historické dědictví.

Četné vinice se rozprostírají v oblasti sahající od okolí Nîmes a Pont du Gard až za Narbonne a Carcassonne. Turistické stezky, vinařská muzea a výletní okruhy vybízejí k poznávání. V nabídce místních vinařů naleznete pobyty na téma víno a okolní dědictví. Také můžete navštívit mnohé vinné sklepy na vinné stezce „Relais des grands vins du Languedoc Roussillon“.

Zajímavost
Languedoc-Roussillon se rozkládá na jihu Francie na břehu Středozemního moře a sahá od delty řeky Rhóny (Rhône) až k Pyrenejím a hranicím se Španělskem. V této oblasti se vínu daří již 26 století. Historické dědictví regionu je neobyčejně bohaté. Již v roce 118 př. n. l. prokonzul Domitius Ahenobarbus začal budovat cestu spojující řeku Rhónu s Pyrenejemi.

Tato cesta vedoucí od Beaucaire do Perpignan, známá jako Via Domitia, vedla k rozvoji obchodu s vínem a v současnosti se stala silným kulturním pojítkem vinic Languedoc-Roussillon s minulostí. Dalším pojítkem je kanál vybudovaný ve druhé polovině 17. století, který spojuje Atlantický oceán se Středozemním mořem a je známý jako Canal du Midi.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie