Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Alet les Bains

Alet les Bains

Alet les Bains je středisko situované na jiho-východě Francie, v regionu Languedoc - Roussillion, ležící v nadmořské výšce 206 m. Městečko najdete 9 km od Limoux, 26 km od Saint Hilaire, 35 km od Carcassonne.

Alet les Bains nabízí řadu historických památek, například středověké náměstí, klášterní opatství, katedrála ze 12. století, Salle Capitulaire, Biskupský palác či hrázděné domy (hotely). V Alet les Bains najdou náruživí hráči také často navštěvované kasino.

Alet les Bains jsou termální lázně s vyhřívaným bazénem a příležitostí k mnoha sportům. V létě je zde možné vyzkoušet kánoe, rafting či paragliding. Zdejší oblast je vhodná pro turistiku i cykloturistiku. V okolí je množství turistických cest. Alet les Bains je také ideálním místem pro horolezectví.

Tipy na výlety
Termální lázně Alet les Bains jsou vynikajícím výchozím bodem pro výlety k hradům a pevnostem v krajině Katharen. Centrem Katarů bylo pohoří Corbiéres a Haute Languedoc, kde jsou dodnes zachovány památky na obě znesvářené strany – hrady, města i kláštery.

Nejvíce katarských památek je soustředěno v pohoří Corbières na druhou stranu od města Carcassone. Městečko Alet les Bains, ležící v údolí Aude, s uličkami plných starých hrázděných domů a ruinou kláštera, je vhodným výchozím bodem pro tyto výlety. Silnička z městečka odtud stoupá do hor. Z vrcholu se návštěvníkům otevře krásný výhled nejen do údolí, ale na obzoru je možné rozeznat i hlavní hřeben Pyrenejí.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie