Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Font Romeu

Font Romeu

Font Romeu je středisko leží v regionu Languedoc - Roussillion. Nachází se v nadmořské výšce 1 312 až 2 012 m, téměř na hranicích se Španělskem. Tam se rozkládá departement Východní Pyreneje, který sestává z kraje Roussillon, pobřeží Vermeille a katalánských Pyrenejí. Font Romeu je vzdálené 55 km od Ax les Thermes, 87 km od Perpignan, 120 km od Carcasonne. Font Romeu je letním rekreačním a zimním sportovním centrem a je známý také díky lázeňskému vřídlu.

Font Romeu nabízí řadu kulturních i sportovních příležitostí. V místě je návštěvníkům kino, pamětihodnosti, krytý bazén, noční klub a kasino. V létě je ve Font Romeu možné hrát tenis či golf (golfové hřiště s 9 jamkami), věnovat se rajtování, fitnessparcouru, rybaření, paraglidingu, speleologii (jeskyňářství) či lukostřelbě. Ojedinělým zážitkem je také výlet žlutým vláčkem po regionu.

V zimě Font Romeu nabízí množství sjezdovek a lanovek Je ideální pro milovníky sjezdu, běžkování i snowboardu. Lyžařské středisko Font Romeu nabízí 25 přepravních zařízení, 1 kabinovou lanovku, 7 sedačkových lanovek a 34 lyžařských sjezdovek v celkové délce 54 km. Ve Font Romeu je také sjezdovka pro snowboardisty, sněhový park, lyžařská škola (alpské i norské lyžování), běžkařské tratě v délce 111 km a množství turistických tras. Font Romeu nabízí také sáňkařskou dráhu a bruslařskou halu.

Tipy na výlety
Okolí Font Romeu je vhodné také pro turistiku (160 km turistických cest), horskou turistiku a výlety na horském kole.

Katalánské Pyreneje, jejichž nejvyšší vrchol (Pic Carlit) sahá až do výšky 2 921 metrů, nabízí všechny zimní i letní vysokohorské aktivity: sjezdové lyžování, jízdu na běžkách, freeride, výlety, alpinismus a divokou vodu. Lyžařská střediska Font Romeu, Angles nebo Porte-Puymorens v srdci krajů Conflent a Capcir si podobně jako místní lázeňská a klimatická střediska dochovala svůj tradiční horalský charakter.

Obrovské bohatství tohoto departementu uzavírají nádherné kláštery v Saint Michel de Cuxa nebo Saint Martin du Canigou, originální vojenská architektura, například pevnost Château de Salses, a také četné kulturní stezky.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie