Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

La Franqui

La Franqui

Letovisko La Franqui se nachází v regionu Languedoc - Roussillion. La Franqui je malé staré město zařízené ve stylu 20. let, a je vzdálené asi 4 km od Leucate Village, 15 km od Port-Leucate a 35 km od Narbonne. La Franqui je vhodné zejména pro milovníky pláží a vodních sportů. La Franqui leží přímo u moře a návštěvníkům nabízí písečnou pláž.

V La Franqui se můžete věnovat provozování vodních sportů, plachtění, surfování či minigolfu. V místě jsou k dispozici obchody, potraviny, pekařství, pošta, restaurace a bar. V sezóně se 2x týdně v La Franqui konají trhy, je zde boulodrom a možnost vyjížděk na ponících.

Mezi místa, která mají světové renomé mezi kitery patří i tato malebná francouzská vesnička ležící v blízkosti Pepingnanu. La Framqui spadá do oblasti SZ větru Tramontana. La Frangui nabízí hned několik spotů, a to jak na kiteboarding, tak landkiting.  Kiteboarding máte možnost trénovat Freestyle v mělké laguně La Palma, případně vyrazit na moře, kde je stálejší vítr. Mimo sezónu je možné kitovat na celé pláži, která se táhne od La Franqui v délce 10 km.

Landkiting – oblast pro landkiting navazuje na písčitou pláž a je podobně jako pláž kolem 10 km dlouhá. Povrch tvoří suchý tvrdý jíl – rychlý povrch méně nebezpečný než asfalt. Komfortní je i možnost „poslední záchrany“ při nekontrolované jízdě – zajetí do písečné pláže. La Franqui je kiterský ráj, tudíž o kite-shopy a servis není nouze.

Tipy na výlety
Oblast Lví zátoky je charakteristická poměrně stálými západními větry od Atlantiku podél Pyrenejí, což vytváří ideální podmínky zejména pro ctitele windsurfingu. Pro děti je příjemné si hrát na vyhřátých písečných plážích, jejich rodiče zase uvítají, že mořské dno klesá poměrně pozvolna. Příjemnou změnou jsou případné výlety od moře do vysokohorských partií Pyrenejí, jak ve Španělsku, tak i v Andoře a Francii.

Pod majestátnými vrcholy Pyrenejí, na pobřeží Středozemního moře poblíž Port Leucate se nachází naturistické středisko Aphrodite, vystavěné ve stylu architektury provensálských vesniček. Je umístěno mezi mořem a mělkým, slaným jezerem, velice vhodném pro windsurfing. I moře je však velice lákavé, mělké, pláž písečná. Pouhých 200 m od střediska Aphrodite na pobřeží Středozemního moře nedaleko Perpignanu u španělských hranic naleznete naturistické středisko - Oasis. 

Východně od Béziers, na břehu Středozemního moře se na Cap d’Agde, u 6 km dlouhé písečné pláže nachází velké naturistické prázdninové městečko Port Nature. Toto městečko je vhodné zejména pro mladší rekreanty. K dispozici jsou i fitness-centra, sauny a masáže.

Kdo hledá romantiku francouzského Středomoří, může zajet do blízkých rybářských městeček Agde a Séte. A romantiku velice dobře doplní i místní kulinářské speciality a vynikající víno.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie