Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Remoulins

Remoulins

Remoulins je malé město v jižní části oblasti Languedoc - Roussillion. Nachází se 33 km od města Nîmes. Městečko je ideální výchozí bod pro výlety do Provance. V blízkosti lze navštívit historický monumentální most z dob Římanů - akvadukt "Pont du Gard".

Pond du Gard postavený Římany, vypovídá o úrovni jejich technických dovedností. Problém byl jednoduchý – pramen v Nimes nebyl dostačující k tomu, aby zásoboval toto rozrůstající se město vodou. Řešení bylo radikální – voda bude přiváděna z pramene od Uzés vzdáleného zhruba 48 kilometrů, systémem akvaduktů, příkopů a tunelů vyhloubených do tvrdé skály. Celkový spád činil 17 metrů a technické dovednosti, potřebné k uskutečnění tohoto projektu, byly ohromující.

O dvě tisíciletí později se i přes působení času tento akvadukt klene nad řekou svými třemi ohromnými patry oblouků ze zlatavého pískovce v podstatě nezměněn. Nejlepší výhled na akvadukt je ze zkráceného silničního mostu z 18. Století, který stojí vedle. K novým přístavbám patří návštěvnické centru, promenáda pro pěší a několik restaurací.

Nîmes je městem 7 pahorků s antickými pamětihodnostmi, římskými arénami, věží Tour Magne, Dianiným chrámem, pozůstatky galorománské svatyně a parkem Jardins de la Fontaine z 18. století a současně jedním z historicky nejbohatších měst Langudoc-Roussillonu.

V jižní části Nimes protíná někdejší římská stezka spojující Itálii se Španělskem La Via Domitia křovinaté oblasti garrigue provoněné tymiánem a levandulí. Tuto historickou fresku uzavírají města jako Uzés, Beaucaire, Saint Gilles, Villeneuve les Avignon s románskou nebo renesanční architekturou a opevněné město z 13. století Aigues Mortes.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie