Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Valliguieres

Valliguieres

Vesnice Valliguieres se nachází v regionu Languedoc - Roussillion, na jiho-východě Francie. Valliguieres je malá vesnice ležící 20 km od Uzes, 30 km od Avignon, 9 km od Remoulis. Valliguieres je ideální pro prohlídky krajů Languedoc a Provence.

Město Valliguières obývá cca 401 obyvatel. Zde jsou k dispozici veškeré služby. Valliguieres je ideálním výchozím bodem pro výlety. V okolí Valliguieres se mohou návštěvníci věnovat různým sportům. V Collias (15 km od Valliguieres) se můžete věnovat rajtování, kánoím či kajakům.

Tipy na výlety
Mezi nejbližší turisticky zajímavé cíle, které jsou v okolí města Valliguières patří Gardský most (Pont du Gard) zhruba 8 km, Římské divadlo a triumfální oblouk v Orange (asi 23 km), Římské a románské památky v Arles (asi 37 km). Nejzajímavější místa v okolí se řadí především historické centrum města Avignon (Papežský palác, Avignonský most, Biskupství) - zhruba 18 km.

Tříúrovňový Gardský most přes řeku Gard nese římský akvadukt. Most je 50 metrů vysoký a 275 metrů dlouhý. Postaven byl krátce před naším letopočtem římskými architekty. Je ukázkou vysoké technické a umělecké dovednosti. Na seznam UNESCO byl Gardský most zapsán roku 1985.

Department Gard je rozdělen na tři oblasti:
- vedlejší hřebeny pohoří Cévennes s městem Ales (dobré výchozí míst k výletům do údolí)
- tzv. Římská země a její metropole Nîmes s významným antickým dědictvím a protestantskými pamětihodnostmi a také impozantní římský akvadukt Pont du Gard
- bažinatá oblast Camargue, která je domovem unikátní a chráněné fauny a flóry

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie