Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Montpellier

Montpellier

V Montpellier se nachází nejstarší lékařská fakulta v Evropě. Toto město, založené v 10. století, dnes patří k nejrušnějším a nejrychleji se rozrůstajícím městům v jižní Francii. Zdejší starobylá lékařská fakulta a univerzita stále přitahují množství studentů. Tato metropole Languedoc-Roussillonu se silnou akademickou tradicí v současnosti představuje kulturní, vědeckou a uměleckou křižovatku.

Nejstarší část města se nazývá Ecusson. Náměstí Place de la Comédie, kterému vévodí budova opery (19. století), sahá až k nové čtvrti Antigone navržené architektem Ricardem Bofillem. V severní a západní části města se klikatí středověké uličky, lemované městskými domy ze 17. až 18. století. Vedou na náměstíčko, ke katedrále sv. Petra, která je jedinou církevní budovou, která přežila náboženské války. Dále k nejstarší lékařské fakultě ve Francii, na náměstí Place Royale du Peyrou a do zahrad Jardin des Plantes, což je jedna z nejstarších botanických zahrad v Evropě. Památné činy krále Ludvíka XIV. připomíná Vítězný oblouk.

V Montpellier se potkává duch minulosti i budoucnosti. Stejně jako jeho největší rival Nimes se i Montpellier pyšní moderní architekturou, k níž samozřejmě patří postmoderní čtvrť Antigone a náměstí navržená v duchu klasické architektury.

V zimě i v létě se v Montpellier můžete věnovat sportovním aktivitám i zábavě. V zimě můžete v Montpellier navštívit bruslařskou halu, v létě je zde k dispozici bazén, tenis a golfové hřiště s 18 jamkami (v Montpellier-Bailargues).

Město se může se pochlubit třemi stovkami slunečních dní v roce. V okolí Montpellier se nachází velké množství pláží. Pláže jsou snadno dosažitelné městskými autobusy. V okruhu 20 km od Montpellier dále nabízí languedocké pobřeží mnoho písečných pláží, moderních (přístav Camargue, La Grande Motte) a tradičních (Le Grau du Roi, Palavas, Frontignan) přímořských letovisek s bohatou nabídkou ubytování a zábavních aktivit.

Západně se nalézá tradiční vinařské město Béziers, které se zapsalo do historie hrůznou epizodou z katarského období – vojenskou operací zvanou Sac de Béziers. Kolébkou města se díky své poloze stala akropole St. Nazaire, která se tyčí více než 70 metrů nad řekou Orb. Tvář města a jeho okolí proměnil koncem 19. století rozmach vinařství. V současné době se pestrý lokální život točí zejména kolem vína, rugby a srpnové koridy.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie