Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Carpentras - informace o městě

Město Carpentras najdete na jihovýchodě Francie, v regionu Provence. Nachází se asi 23 km od Avignon, 24 km od Orange, na úpatí Mont Ventoux a Lubéron. Se svými přibližně 30 tisíci obyvateli je Carpentras v této části země jedním z větších měst, které má velmi starobylou historii.

Původ historického Carpentras se datuje k 5. století př. n. l., kdy zde bylo hlavní město jednoho z keltských kmentů. Řekové, kteří založili Marseille, jezdili do Carpentrasu nakupovat na trh med, obilí, kozy a kůže. Římané zde později vybudovali opevněnou osadu. Během krátkého období ve 14. století se Carpentras stal dokonce sídlem papeže a později útočištěm židů vyhnaných z Francie.

Carpentras nabízí návštěvníkům různé kulturní i sportovní možnosti. Veškeré služby jsou k dispozici v místě, je zde muzeum, kino a řada pamětihodností. Návštěvníci se zde mohou věnovat hraní tenisu, rajtování či horolezectví. V létě se mohou koupat v bazénu.

Tradice pestrobarevných pátečních trhů z minulosti se uchovala dodnes. Nechte se uchvátit živou atmosférou, voňavými stánky s levandulí a halasným voláním trhovců. Určitě zde seženete i vzácné černé lanýže, melouny, jahody nebo sladké hrozny z vinic Ventoux. Lanýžům se říká černé diamanty a lidé je znají a jedí tisíce let.

K nejvýznamnějším památkám, které by neměly uniknout pozornosti návštěvníků, patří bývalý biskupský palác (Palais de Justice), katedrála St-Siffrein, římský oblouk vyzdobený scénami, na nich je vyobrazeno množství zajatců v řetězech a synagoga. Žila zde početná komunita Židů, a synagoga z r. 1307 patří k nejstarším a nejlépe zachovalým ve Francii. Hôtel-Dieu s neoklasicistní fasádou se svou starou lékárnou z 18. stol. ukrývá sbírku fajánse z Moustiers.

Carpentras je ideálním místem pro milovníky pěší turistiky a jízdy na horském kole a je vhodný výchozí bod pro různé exkurze. V okolí Carpentras je množství turistických cest a stezek pro túry na horském kole.

Tip na výlet
Za plošinou Vaucluse směrem na sever se tyčí ohromný vrchol Mon Ventoux, vysoký přes 1 900 metrů. Výstup na tento vrchol (z Brantes, Malaucene nebo Bédoinu) je svěží, ale velmi malebná túra. Je sem možné také vyjet autem nebo dokonce na kole (projíždí tudy cyklistický závod Tour de France).

Lubéron tvoří vápencové pohoří táhnoucí se od Manosque k Cavaillonu a údolí na obou jeho stranách. Návštěva této krajiny může nabídnout množství vesnic na kopci, velkolepá horská panoramata a skvělé pěší túry.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie