Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Saint Tropez - informace o letovisku

Saint-Tropez donedávna malá rybářská vesnice, snadněji dostupná z moře než z pevniny, se stalo jedním z vyhlášených míst, díky kterým je Azurové pobřeží tak proslulé. Saint-Tropez je situováno v départementu Var na jihu Francie, přesněji v oblasti Francouzská riviéra.

Nikde jinde na Azurovém pobřeží není kouzlo pobřežní krásy tak markantní jako právě zde. Proměna města začala nejdříve s příchodem post-impresionistů na konci 19. století, velký zlom pak bylo natáčení filmu „A bůh stvořil ženu“ s mladičkou Brigitte Bardot.

Město proslavené svými známými a bohatými hosty je často nazýváno Marbella Francie. Jedná se také o významné přímořské letovisko. Přístav je jedním z nejkrásnějších míst. Pouze část přístavu v St.-Tropez vypadá jako typická nedotčená rybářská vesnice. Zde se také natáčel známý film Četník ze Saint-Tropez.

Četnická stanice, která ve filmu figurovala, byla až do loňska skutečnou četnickou stanicí a prý zůstává pro celý svět doslova legendární budovou. Je to na malém náměstí u vjezdu do vesnice od přístavu, ale skuteční četníci se z budovy už bohužel vystěhovali. Dvoupatrová budova je už mnoho let opuštěná, ale její fasáda s nápisem Gendarmerie Nationale, typickými okenicemi a francouzskou vlajkou stále vypadá stejně. Turisté ji velmi dobře poznávají, a proto je zřejmě ve městě a po Eiffelovce a Mont Saint-Michel třetí nejfotografovanější budovou ve Francii. Bývalá četnická stanice v jihofrancouzském Saint-Tropez, kterou proslavila série filmů o roztržitém strážci pořádku Cruchotovi v podání Louise de Funese, se brzy promění v muzeum.

Dnes zde slavné celebrity kotví své jachty nebo zde vlastní vily, což sem přitahuje davy návštěvníků. Saint Tropez se tím pádem stalo synonymem pro požitkářský životní styl. Dodnes se tu daří udržovat pověst místa, kde se potkávají bohatí a slavní. A přesto si toto malé městečko zachovává své kouzlo. Dopoledne určitě navštivte trhy na Place des Lices večer zajděte do některé z kaváren přístavu. Určitě ochutnejte některý z voňavých sýrů, které se čerstvé prodávají přímo na trzích. Pro milovníky vín je Francie rájem. Místní vinotéky jich nabízejí bezpočet a ochutnání stojí určitě za to.

Vpravo od přístavu je muzeum, kde se nachází fauvistické a impresionistické malby i obrazy Riviéry. Opevnění citadely ze 17. století nad přístavem obsahuje cestovatelské umělecké a historické výstavy. Osmiboká hradní věž z 16. století má tři věže a její hradby poskytují úžasný výhled na moře.

Největší pýchou a radostí St. Tropez je bílá nekonečná písčitá pláž. Nejpopulárnější pláže jsou pláže Tahiti, Stéphano forever, Les Clubs 55 a Key West Beach. Ve vzdálenosti 15 km, na poloostrově se nachází pláž de l'Escalet, kam se dá dojít pouze pěšky, zato vám tato pláž poskytne jedinečné soukromí.

Zajímavost

Slyšeli jste někdy o svatém Tropézovi? Možná ne, ale císař Nero ho znal moc dobře. Legenda praví, že křesťan Tropéz mu velmi překážel, a tak ho dal umučit. Jeho bezhlavé tělo pak nechal naložit do člunu - a spolu se psem a kohoutem - ho poslal na širé moře. A kde člun přistál, to už je jasné.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie