Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ventabren - informace o obci

Malá stará vesnice Ventabren se nachází na jihovýchodě Francie, v regionu Provence, na vyvýšeném místě. Je to charakteristická vesnice na vrcholu kopce, necelých 30 min. jízdy z Aix en Provence, v níž se spojují výhody života na malebném provensálském venkově s výhodami městské aglomerace.

Ventabren nabízí návštěvníkům množství fascinujících pamětihodností a zajímavostí. Vesnička je známá svými kouzelnými uličkami, které stoupají k ruinám hradu královny Jeanne. Odtud se vám otevře výhled na jezero Berre, Martigues a pásmo Alpilles.  Za vidění stojí také aquadukt Roquefavour se studnou, určenou pro praní, větrný mlýn či rybník Etang de Berre (10 km od Ventabren). Veškeré služby jsou k dispozici v místě.

Ventabren je známý také díky početným trhům a konání závodů. Počátkem prosince se zde konají trh Foire de la Ste Barbe a v dubnu trh květin a zemědělských výrobků. V létě si návštěvníci mohou zahrát tenis či využít početné turistické cesty a možnosti pro túry na horském kole. Ve Ventabren najdeme také pozemek motocyklových terénních závodů.

Tip na výlet
Aix-en-Provence je hned po Paříži nejkrásnější francouzské město. Toto elegantní město okouzlí návštěvníky především půvabnými bulváry, stinnými náměstími a stovkami nádherně zdobených kamenných kašen.

Přírodní rezervace Camargue je jeden z největších evropských mokřadů. Je významným útočištěm mnoha druhů živočichů, travin a rostlin, kterým se daří na této rozlehlé rovné mokřině poseté mělkými slanými lagunami.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie