Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mougins - informace o obci

Mougins se nachází na jihovýchodě Francie, v regionu Azurové pobřeží. Mougins je známé zejména díky své kvalitní gastronomii a také díky různým uměleckým dílům. Mougins je kouzelná středověká vesnice na vyvýšeném místě, s dopravně velmi výhodnou polohou. Leží v nadmořské výšce 180 m, 7 km severně od Cannes, 10 km jižně od Grasse. Mougins je ideální pro milovníky umění, dobrého jídla a golfu.

V Mougins zemřel Picasso. Dnes je Mougins elegantní vesnice na kopci, s nádhernými výhledy a množstvím uměleckých galerií. Proslulá jsou také umělecká díla a ukázky umění v ateliérech, galeriích a muzeích. V Musée de la Photographie je sbírka fotografií Picassa od Lartigua, Doisneaua a Villierse. Dodnes je tu asi 20 malířských ateliérů. Historické centrum s křivolakými uličkami je lemováno butiky s dekoračním uměním a uměleckými galeriemi.

Právě proto si toto místo vybraly k pobytu četné známé osobnosti jako Winston Churchill, Christian Dior, Catherine Deneuve, Edith Piaf, Jacques Brel. Stopy pečlivě zachovalé minulosti, harmonie barev a kvalita světla sem přilákaly umělce jako byl Picasso, Cocteau, Éluard, Léger, Isadora Duncan.

Pozůstatek centra Římanů na via Aurelia vesnice Mougins byla ve středověku důležitějším místem než Cannes. Dnes je jeho luxusní zahradou, kam se jezdí na večeři odpočinout si od pobřežního ruchu, neboť je  vzdáleno jen 15 min. jízdy. Najdete tu 40 restaurací, z nichž nejznámější je Moulin de Mougins – mlýn, který byl proměněn v ráj francouzské gastronomie.

Tato kouzelná provensálská vesnice postavená do spirály kolem středověké zvonice kostela Saint-Jacques-le-Majeur, postaveného v 11. stol. mezi cypřiši, eukalypty, mimózami a borovicemi s výhledem na zátoku Cannes, Lerinské ostrovy a první alpské vrcholky. Kdysi bývalo toto místo olivovým sadem a růžovým polem. Dnes je místem přepychových rezidencí skrytých v parcích a středomořských zahradách s bazény.

V Mougins je známé golfové hřiště se Swing-Parcour. V Mougins se mohou turisté věnovat také tenisu a rajtování. V Cannes (7 km od Mougins) se mohou návštěvníci věnovat vodním sportům, mohou si zde vyzkoušet potápění, plachtění a vodní lyžování, je zde také písečná pláž.

Jen kousek dále po pobřeží leží starobylá vesnice Biot s kouzelnou středověkou čtvrtí a proslulou sklářskou hutí. V Musée National Fernand-Léger, jen kousek za vesnicí, je umístěna soukromá sbírka významných a optimistických prací tohoto umělce. Toto muzeum bylo postaveno na zakázku a jeho exteriéry zdobí brilantní keramické panely a mozaiky. Pobřeží na jih od Grasse je především Picassovou krajinou. Tento umělec strávil většinu svého života v Juan-les-Pins, Antibes a Cannes.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie