Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Grimaud - informace o letovisku

Město Grimaud se nachází na jihovýchodě Francie, v regionu Azurové pobřeží. Grimaud, ležící přes záliv naproti St.-Tropez, je fascinujícím předchůdcem návratu lidové architektury z 60. let 20. století. Důmyslná napodobenina provensálské rybářské vesnice byla vybudovaná architektem Françoisem Spoerrym v roce 1968. Tato vesnice v benátském stylu, navržená podle potřeb místních jachtařů, dostala působením času podobu skutečné starobylé vesnice. Port Grimaud najdete na laguně, v krásné přírodě.

Středomořské středisko Grimaud je jakousi miniaturní napodobeninou Benátek včetně kanálů, mostů a dalších typických rysů benátské architektury. Proto je nazýváno francouzskými Benátkami. Kanály, které protkávají celé letovisko se smíšenou vodou, jsou plné mořských a sladkovodních ryb. Dopravu mezi jednotlivými poloostrůvky městečka zajišťují malé loďky a motorové čluny.

Každý čtvrtek a neděli se změní centrální náměstí na roj lidí a obchodníků, neboť zde probíhá typický francouzský trh. Centrum střediska poskytuje posezení v mnoha útulných restauracích s výbornou kuchyní včetně sezónní nabídky čerstvých jedinečných ústřic, jejichž úprava patří k místní specialitě. Pláže v Grimaud jsou písčité s pozvolným vstupem do vody a patří k nejlepším v této oblasti. Oblast se nazývá srdce francouzské riviéry.

Město se skládá z vlastního centra, Grimaud I a Grimaud II, táhnoucí se Grand Canalem. V létě je v Grimaud návštěvníkům k dispozici písečná pláž a sportovní přístav. V Grimaud se mohou návštěvníci věnovat plachtění (škola plachtění), vodnímu lyžování a cyklistice. Grimaud je ideální pro výlety na kolech, protože uvnitř města panuje přísný zákaz automobilového provozu. Grimaud nabízí 12 km dlouhé zahrady a pobřeží vroubené rybářskými domy, což je výsledkem projektu architekta Francois Spoéry.

Grimaud se nachází se 64 km východně od Toulon, 111 km západně od Nice a 149 km východně od Marseille. Přibližně 1,5 km od Grimaud jsou tenisové kurty, 5 km od obce, v Domaine de Beauvallon, je golfové hřiště s 18 jamkami. Asi 2,5 km od Grimaud je minigolf, 4 km daleko je možnost rajtování v Grimaud. Zejména dětští návštěvníci zajisté budou chtít navštívit aquapark Aqualand, který je ve Ste Maxime (10 km od Grimaud). Grimaud se ideálně hodí pro rodinnou dovolenou.

Tipy na výlety

Grimaud je ideálním místem pro výlety do vnitrozemí. Můžete se podívat na výrobu parfémů v Grasse, navštívit města Saint Raphael, Fréjus, Cannes, Nice, Antibes a Marineland, Saint Tropez a navštívit zde např. staré město a přístav, kapli Sainte-Anne z 16. století, námořní hřbitov, muzeum motýlů Musée des Papillins nebo se jet podívat do vzdálenějšího Toulon či Marseille.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie