Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Toulon - informace o městě

Velké kouzelné město Toulon se nachází na jiho-východě Francie, v regionu Azurové pobřeží. Leží na úpatí hory a je vzdálen 50 km od Saint Tropez a 50 km od Marseille. Toulon je významný přístav a největší základna francouzského válečného námořnictva ve Středomoří. Po porážce Francie v roce 1940 zde kotvilo loďstvo vichistické Francie. Když Německo začalo obsazovat i vichistickou Francii, francouzští námořníci své lodě potopili.

Přístav Toulon je umístěn mezi strmými kopci ověnčenými opevněním. Nábřeží Quai de Stalingrad, přestavěné po válce, dnes lemují rušné obchody a kavárny. Směrem na sever se rozkládá staré město. Je to malebné bludiště starobylých budov, včetně katedrály z 11. století. Z památek stojí za zhlédnutí katedrála Ste-Marie, pevnost St-Louis a řada muzeí. Musée de la Marine přibližuje dlouhou a rušnou námořní historii tohoto města.

Toulon nabízí různé kulturní příležitosti, pamětihodnosti a sportovní aktivity. V těsné blízkosti města se nacházejí atraktivní pláže s možnostmi vodních sportů. V místě jsou k dispozici veškeré služby. Pořádají se zde různé koncerty. Toulon je ideální zejména pro milovníky pěší turistiky a jízdy na horském kole, protože v bezprostředním okolí Toulon je mnoho turistických cest a možností pro túry na horském kole. Z Toulon se pořádají výlety na člunech do Sanary, k ostrovu Poquerolles a k poloostrovu Hyeres. Z Toulon vede také lanovka na Mont Faron.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie