Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Avignon - informace o městě

Centrem Provence je starobylé město Avignon. Dobře chráněný uvnitř svého opevnění si uchovává majestátní sebevědomí z dob svého vrcholného období ve 14. století, kdy zde mělo své sídlo několik papežů. Hned za jeho hradbami vedou úzké uličky, které voní provensálským kořením.

V dnešní době je toto město prosperujícím kulturním centrem, které každé léto ožívá hudebním a divadelním festivalem, kterému jako kulisy slouží nádvoří paláce a další impozantní sídla. Centrem festivalu je Place de l´Horloge s gotickou věží, orlojem a rušnými kavárnami.

Majestátní Papežský palác vévodí historické části města. Zvenku vypadá honosněji než zevnitř, protože v minulých staletích byl několikrát vyrabován. Ve skutečnosti se jedná o dva paláce, jejichž základy byly položeny v roce 1334. Interiér této ohromné bílé stavby je po drancování za Revoluce z větší části prázdný, nicméně obdivuhodná gobelínová tapisérie a pozoruhodné fresky od Matte Giovanettiho stále odrážejí jeho bývalou slávu.

Kouzelný Malý palác se pyšní vynikajícími středověkými obrazy a sochami. Mezi zdejší poklady patří díla Simona Martineho a Botticelliho – Madona s dítětem. Oba paláce spojuje Nádvoří cti (Cour d´Honneur). Vedle paláce stojí katedrála Notre-Dame-des-Doms a za ní nádherný park Rocher des Doms.

Celý Avignon, respektive jeho historické centrum, je obehnán středověkými hradbami. Do města lze vstoupit mnoha branami. Nejznámější je brána Porte de la Républiqué, která vás nasměruje do rušnější a turističtější části Avignonu.

U hradeb se nachází proslulé pozůstatky nejslavnějšího francouzského mostu sv. Bénézeta, známého spíše jako Avignonský most. Tento most z 12. století byl ve století 17. výrazně poničen, když jej z části odnesla řeka Rhône. Z původních 22 mostních oblouků zůstaly pouze čtyři. Kolik jiných mostů končí v půlce řeky? Zdejší staletý most přes řeku Rhônu skutečně v půli končí.

Mezi zdejší muzea patří Musée Calvet s různorodou uměleckou sbírkou a Fondation Angladon-Dubrujeaud, které se pyšní jediným obrazem od Vinceta van Gogha v Provence. Po náročné prohlídce si můžete odpočinout v parku Jardin du Rocher des Doms, který se nachází přibližně dvě stě metrů od papežského paláce. Objevíte zde fontány, sochy, jeskyni ve skále, nebo se můžete porozhlédnout po městě z ptačí perspektivy.

Oblíbené jsou také místní trhy. V létě se návštěvníci mohou koupat v bazénu, hrát tenis, squash či věnovat se rajtování. Oblíbené jsou také vycházky a vyjížďky čluny po řece Rhone. V zimě mohou návštěvníci Avignon využít bruslařskou halu. Avignon je ideálním místem pro živější dovolenou a zejména pro milovníky památek.

 

Kontextová reklama.

Avignon – Vatikán Francie

Avignon – Vatikán Francie

Francouzská Provence ukrývá spoustu krásných míst – je to kraj nekonečných vinic, levandulových polí, vápencových pohoří, malebných vesniček a nádherných starobylých měst. Jedním z nich je i Avignon ležící na břehu řeky Rhôny, který je obehnán hradbami. Při jeho návštěvě můžete obdivovat nejen slavný most, ale i spoustu dalších památek.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie