Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Aurons - informace o obci

Malá vesnice Aurons se nachází na jihovýchodě Francie, v regionu Provence. Aurons leží 7 km severo-východně od Salon de Provence, 33 km od Aix en Provence, 52 km od Arles. Aurons nabízí návštěvníkům řadu zajímavostí, které stojí za vidění. V Aurons a okolí je řada památek i přírodních krás. Aurons je vhodným místem pro všechny milovníky pěší turistiky.

V Aurons je řada pamětihodností, za návštěvu stojí například zřícenina středověkého zámku Castelas s panoramatickým výhledem na Sainte Victoire, rybník Berre a záliv Fos. Zajímavý je také nejvyšší bod obce s vnitřními dvory, studnami a boulodrome, který se nachází v jeskynních obydlích.

Tipy na výlety
Zdejší přírodní krásy jsou úchvatné, od soutěsky Gorges du Verdon (evropského Velkého kaňonu) až po tajemný vývěr vody Fontaine de Vaucluse. Mont Ventoux je nejvyšší horou regionu, jehož nejosobitější a nejneobvyklejší částí je rozlehlá rezervace Camargue.

Aix-en-Provence je hned po Paříži druhé nejkrásnější francouzské město. Oplývá bulváry, stinnými náměstími a stovkami nádherně zdobených kamenných kašen. Město založil římský konzul Sextius, kterého přitahovaly zdejší, dodnes využívané horké prameny.

Arles – v tomto významném římském městě je dochováno dostatek památek, které tlumočí působivé historické poselství. Pestré představení býčích zápasů stále ještě přitahuje do římské arény v Arles ohromné zástupy diváků.

Marseille - Notre Dame de la Garde, staré město, přístav, možnost návštěvy ostrovní pevnosti If, ve které byl vězněn hrabě Monte Christo.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie