Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Apt - informace o městě

Pohoří Grand Lubéron bylo vyhlášeno národním přírodním parkem a jeho centrem je malé městečko Apt, které se nachází na jihovýchodě Francie, v regionu Provence. Lubéron tvoří vápencové pohoří táhnoucí se od Manosque k Cavaillonu a údolí na obou jeho stranách. Návštěva této krajiny levandulových polí, vinic a ovocných sadů nabízí množství vesnic na kopci, velkolepá horská panoramata a skvělé pěší túry.

V Maison du Parc v Aptu mohou návštěvníci zhlédnout videoukázky či získat informace o zdejších pěších túrách, přírodě a vegetaci. Náměstí nabízí péntaque a fontány ve stínu lipových stromů. Katedrála Ste.-Anne z 11. století ukrývá svaté roucho a malé archeologické muzeum, které se věnuje římské minulosti tohoto městečka. Aptské sobotní trhy jsou rušnou událostí nabízející místní kandované ovoce, levandulový olej a pěknou keramiku.

Apt nabízí návštěvníkům řadu pamětihodností a možnost věnovat se různým sportovním aktivitám. Je zde také krásné velké jezero o rozloze 10 ha. V létě se mohou návštěvníci věnovat plachtění, jízdě na kánoích, hraní tenisu či rajtování. V Apt se bude líbit zejména milovníkům turistiky a horských kol.

V bezprostředním okolí se nachází množství turistických cest a stezek vhodných pro túry na horském kole. Na jihovýchod od Aptu vede z Auribeau náročná túra nahoru až na Mourre Negre, nejvyšší vrchol Luberónského pohoří s nádherným výhledem do všech světových stran. Apt najdeme 50 km východně od Avignon.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie