Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Riez La Romaine - informace o obci

Kraj Verdon skrývá několik věhlasných městeček, jako jsou Riez-la-Romaine, Moustiers-Sainte-Marie, Castellane a nedaleká vesnice Annot a citadela Entrevaux. Historická středověká vesnice Riez La Romaine se nachází v srdci oblastního parku Verdon, na hranici Provence, v předhůří Alp. Leží 86 km od Aix en Provence, 114 km od Marseille a 168 km od Nice.

Co do velikosti se Riez La Romaine podobá spíše vesnici než městu, ale po chvíli pobytu v jeho ulicích pochopíte, že v minulosti zažil slavnější dny. Některé z domů mají bohatě zdobenou renesanční fasádu a radnice Hotel de Ville na náměstí place Quinquonces je bývalým biskupským palácem. Za řekou stojí katedrála z 6. století, která již 400 let neslouží svému původnímu účelu. Hned vedle se nachází baptisterium, které prošlo v 19. století rozsáhlou rekonstrukcí, ale jinak pochází stejně jako katedrála z 6. století.

Riez nabízí návštěvníkům řadu kulturních aktivit, konají se zde nejrůznější slavnosti. Například v červenci renesanční slavnosti, slavnost medu a levandulí, v srpnu hudební festival Festival de la Musique du Monde a slavnostní vystoupení Fete Provencale (15. srpna) a Fete du Blé.

V létě se zde návštěvníci mohou věnovat řadě sportovních aktivit. Návštěvníci se mohou koupat v bazénu, věnovat se potápění, plachtění (je zde i škola plachtění), kánoím, raftingu, tenisu, rajtování a rybaření. Riez La Romaine je ideálním místem pro rodinnou rekreaci. Okolí Riez La Romaine nabízí množství turistických cest a stezek pro túry na horském kole. Zdejší kraj hodí se pro horskou turistiku. Vedou tudy turistické okruhy (GR4).

Tipy na výlety
Kraj Verdon, spojnice mezi Alpami a Provence, se nachází kolem stejnojmenné řeky smaragdové barvy, známé úžinami a velkým kaňonem. Nabízí nejen širokou paletu sportovních aktivit jako je lezení, sporty na divoké vodě, sporty vodní a také letecké, ale i milovníci kultury zde nepřijdou zkrátka.
Castellane – starobylé město s pozůstatky opevnění a nyní rušné turistické centrum.

Gorges du Verdon je nejhlubší a nejširší kaňon v Evropě – přírodní div a jedinečné prostředí. Je oblastním přírodním parkem poskytujícím útočiště neobvyklé flóře i fauně. Stezka tímto kaňonem poskytuje nádhernou, asi 24 kilometrů dlouhou túru. Větší část této stezky je kvůli náročnosti terénu a nebezpečí otevření vodních přehrad omezena na skupiny s průvodcem. Ti odvážnější mohou vyzkoušet rafting nebo kajaky.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie