Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Roussillon - informace o obci

Roussillon leží v nadmořské výšce 340 m, asi 35 km severovýchodně od Cavaillon, 48 km východně od Avignon a 49 km jihovýchodně od Carpentras. V Roussillon se bude líbit zejména všem milovníkům turistiky, v jeho okolí se nachází velké množství turistických tras. Provence je nejen kraj vína, umělců a příjemného koupání, ale i kraj cyklistů.

Tato obec je označována za jednu z nejkrásnějších ve Francii. Za vidění stojí v Roussillon například kostel z 11. století. Zdi i podloubí v malebné vesnici Roussillon, přímo na západ od Aptu hrají celou škálou odstínů okrové, od cihlově červené pře růžovou až ke karmínové. Falaises du Sang (Krvavé útesy) kousek za vesnicí jsou velmi působivé při západu slunce.

Lubéron tvoří vápencové pohoří táhnoucí se od Manosque k Cavaillonu a údolí na obou jeho stranách. Návštěva této krajiny levandulových polí a vinic nabízí také množství vesnic na kopci, velkolepá horská panoramata a skvělé pěší túry. Pohoří Grand Lubéron na východě bylo vyhlášeno národním přírodním parkem, jehož centrem je malé městečko Apt.

Roussillon je ideálním výchozím bodem pro nejrůznější exkurze. Zajímavé jsou exkurze do obcí Joucas a Gordes, k ostrovu Isle sur La Sorgue a k oblastnímu parku Lubéron. Unikátním zážitkem jsou lety horkovzdušným balónem z St. Saturnin les Apt. Turisté se mohou věnovat také rajtování v Joucas (6 km od Roussillon).

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie