Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Malaucene - informace o městě

Město Malaucene se nachází v regionu Provence, na jihovýchodě Francie, v srdci oblasti proslulé pěstováním vína. Obec najdete 9 km jižně od Vaison La Romaine, 18 km severně od Carpentras. Veškeré služby jsou k dispozici v místě.

Malaucène je vesnice obklopená divokou zelenou přírodou. Její uličky se starými domy, dvě impozantní brány s pozůstatky hradeb, stará náměstíčka zastíněná stoletými  platany návštěvníky určitě nadchnou.

Malaucene nabízí návštěvníkům řadu sportovních aktivit. V létě se mohou návštěvníci věnovat hraní tenisu, minigolfu, rajtování, rybaření a paraglidingu. V zimě se v Malaucene konají oblíbené slavnosti Mont Serein.

Okolí Malaucene poskytuje několik možností ke koupání v řekách a jezerech ve vzdálenosti 5-20 km. V Malaucene si přijdou na své i milovníci turistiky a jízdy na kole, díky celé síti turistických a cykloturistických cest.

Tipy na výlety
Z Malaucène, vesničky ve výšce kolem 350 m n. m., vede jedna z cyklocest na vrchol Mont Ventoux (1 912 m n. m.), hory, která je posledním výběžkem provensálských Alp.

Jako hlídka na skalnatém ostrohu odděluje vesnice Barroux rovinu hrabství od planiny Malaucène. Tato charakteristická horská vesnice kraje Vaucluse je seskupena kolem hradu pánů z Baux, který se časem proměnil na příjemné renesanční sídlo, zejména od 16. stol., kdy přešel do rukou pánů z Barroux.

Orange je poměrně malé město, ale jeho nejvýznamnější památka - Théâtre Antique je nejzachovalejší římské divadlo v Evropě. Je památkou na římskou kolonii, která zde byla založena v roce 35 př. n. l. Je zapsáno na seznamu UNESCO. Stále se v něm konají představení, hlediště pojme až 10 tisíc diváků.

Provence je známé zejména díky pěstování světoznámých značek vína, krásné přírodě, která inspirovala mnoho umělců a díky slunným plážím a unikátním přírodním parkům. Provence je ideálním místem pro všechny milovníky moře a krásné přírody.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie