Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Grasse - informace o letovisku

Kousek od Cannes leží kouzelné Grasse, hlavní město světové kosmetiky. V 18. století už bylo Grasse světovým centrem kosmetiky a tím zůstalo dodnes. S použitím dovážených květin, jako je například pačuli, stejně jako z obrovského množství místně pěstovaných květů, se zde vyrábí esence, které jsou pak prodávány do nejprestižnějších módních salonů. Parfumerie Molinard a rodinná firma Fragonard zde otevřely svá muzea a zajišťují prohlídky tradiční výroby parfémů. Skoro to vypadá, že každý obchod v Grasse prodává parfémy.

Grasse, městečko položené 12 kilometrů severně od Cannes, je skutečně hlavním městem parfémů a návštěvníkům Azurového pobřeží umožní cestu do historie ve spleti starých strmých uliček. V Grasse je řada středověkých domů a nádherný románský kostel. Konají se zde trhy a město evidentně kulturně žije.

Samotné město je fascinujícím bludištěm strmých ulic s podloubími a renesančními prvky, které prozrazují vliv italských obchodníků. Ve středověku zde bylo hlavním průmyslem zpracování kůží a v 16. století to byla právě móda navoněných rukaviček, propagovaná Kateřinou Medicejskou, díky níž tak rychle nastoupil kosmetický průmysl.

Nejpříjemnější je brouzdat uličkami okolo Place aux Aires a Place de Cours a zastavovat se u kašen, na malých náměstích a v obchůdcích s voňavými suvenýry. V dopoledních hodinách narazíte na Place aux Aires na květinové trhy s velkým a barevným výběrem sušených i čerstvých květin.

Z památek stojí za vidění katedrála NotreDame-du-Puy s obrazy od Rubense a muzeum voňavkářství Musée International de la Parfumerie, kde naleznete výstavu flakonů a všech možných předmětů na výrobu voňavek a mýdel. Plánujete-li návštěvu Azurového pobřeží na srpen, začátkem měsíce se v Grasse koná tradiční Fete du Jasmin, Jasmínová slavnost, kterou tvoří průvod alegorických vozů, fanfáry, ohňostroj i kulturní doprovodné události.

V Grasse se mohou návštěvníci věnovat tenisu, squashi, golfu (golfové hřiště s 18 jamkami), rajtování či turistice. V Cannes je sportovní přístav, návštěvníci se zde mohou věnovat například vodnímu lyžování či kánoím.

Tipy na výlety

Okolní krajina je zaplavena voňavými lány květin. Zlatá mimosa pokrývá svahy v lednu a únoru, v létě ji pak střídají růže a levandule a na podzim jasmín, vždy s opojnou vůní.

Gourdon
Na sever od Grasse vás kouzelná silnice podél skalnatých roklí a hučících vodopádů soutěsky Gorges du Loup zavede až nahoru do Gourdonu, jedné z nejmalebnějších vesnic na kopci v tomto regionu. Z příjezdové cesty můžete spatřit několik set metrů vysoký strmý sráz pod hradbami gourdonského hradu a stejně tak vzrušující je i pohled shora.

Ve zdejším hradu, obklopeném terasovými formálními zahradami ze 17. století, umístěnými na okraji útesu nyní sídlí muzeum. Toto muzeum je věnováno modernismu a vyzdobeno ve stylu art deco s nábytkem a koberci od návrhářů a architektů, mezi něž patří například Eileen Gray či Marcel Breuer.

Zajímavost

Tzv. „NOS“ je vysoce specializovaným profesionálem v oboru vůní. Nosů je na světě údajně několik tisíc, ale jen asi 50 z nich je "vrcholových", z toho 13 jich je právě v Grasse! Nos musí svoje umění studovat nejméně 10 roků, z toho tři roky chemii. Prvoligoví „Nosové“ nesmějí kouřit ani pít alkohol, aby neutrpěly jejich čichové schopnosti. Zato si je prý firmy přímo hýčkají. Jde o prestižní a velmi dobře placenou pozici.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie