Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Marseille - informace o městě

Marseille je nejstarší a největší francouzský přístav, založený v 7. století př. n. l. Řeky, který až do 15. století zůstal nezávislým na Francii. Jako francouzská brána na Blízký východ a do severní Afriky bylo Marseille vždy kosmopolitním a multikulturním městem.

Ačkoliv historie města byla až do 18. století podobná ostatním provensálským městům - římské památky a tradiční zástavba, dnes je to město mnoha barev, zvuků a především kultur. Marseille přináší bohaté kulturní a historické dědictví. Přijeďte si prohlédnout zdejších čtvrtě, nechejte se unést místní radostí ze života, objevujte místní muzea a obdivujte mimořádně krásné skalnaté zátoky. Marseille má kouzlo měst, které určitě utkví ve vaší paměti.

Středem města stále zůstává Vieux Port, jehož starobylé opevnění se dnes tyčí nad rybím trhem a několika skvělými rybími restauracemi. Starý přístav je plný malých kaváren a restaurací, atmosféra je zde úplně jiná než v centru města o pár stovek metrů výš. Starý přístav je srdcem města, hlavně pro turisty. Je hlídán dvěma pevnostmi – svatého Jana (St Jean) a svatého Mikuláše (St Nicolas). Mezi pevnostmi byl pro případy napadení natažen obří řetěz, který zavřel město. Ovšem jen do doby, kdy si ho španělský král Aragon odvezl s sebou jako vítěznou trofej z války ve 14. století.

Starobylá čtvrť Le Panier je se svými malebnými uličkami tím nejhezčím, co můžete ve městě spatřit. Marseille je zkrátka přístavní město v pravém slova smyslu. Až se budete procházet po Panier(což znamená proutěný košík, se kterým se chodí nakupovat na trh), nebojte se nakouknout do dvorů a kolonád. Jedině tak nasajete ducha místa, kde se žije rybolovem, koupáním, doutníky a samozřejmě sluníčkem a hlavně se nikam nespěchá.

Z muzeí můžete navštívit muzeum Cantini,je tam soustředěno umění 20. století, muzeum přírodní historie, muzeum módy a muzeum historie Marseille. Chcete-li vidět ještě více umění, vydejte se do Muzea současného umění (Musée d´Art Contemporain).

Bazilika Panny Marie Strážné se tyčí nad městem a svou siluetou zakončenou zlatou sochou Panenky Marie s děťátkem (La Bonne Mere) ochraňuje město. Nenechejte si ujít výstup, nahoře budete ohromně spokojeni. Od baziliky vlevo uvidíte Frouilské ostrovy, vepředu je ostrov If. Tam byl podle románu Alexandra Dumase vězněn hrabě Monte Christo. Na ostrov jezdí pravidelně lodě ze Starého přístavu.

Na východ směrem ke Cassisu se do bílých pobřežních útesů zařezávají fjordům podobné zátoky, nazývané calanques. Jejich pláže jsou přístupné, pouze sešplháte-li po útesech dolů. V Cassisu jsou podél přístavu výborné rybí restaurace. Na západ od Marseille se opět nachází calanques a vesnice na Côte Bleue (Modrém pobřeží).

Co určitě nevynechat

Okusit místní gastronomické speciality, například Bouillabaisse, jehněčí specialitu Pieds et paquets, sušenky Navettes a nejrůznější rybí kulinářské speciality.
- obdivovat panoramatický výhled z baziliky Notre-Dame-de-la-Garde
- objevovat malé rybářské přístavy, skalnaté zátoky, pevnost Château d’If a souostroví Frioul
- toulat se marseillskými trhy
- popíjet Pastis při západu slunce v přístavu Vieux-Port
- vydat se na výstavu do Vieille-Charité a procházet se čtvrtí Panier
- jít si zaběhat k vyhlídce La Corniche

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie