Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

L'isle sur la Sorgue - informace o obci

Oblast L'isle sur la Sorgue se nachází na úpatí Vaucluské vrchoviny. Stejnojmenná vesnice se nachází 25 km od známého střediska Avignon. Díky tomu, že je L'isle sur la Sorgue významným historickým městem Francie, může nabídnout příjemnou atmosféru a mnoho podívané pro milovníky historie.

L'isle sur la Sorgue je druhé největší starobylé město Francie s antikvariáty a provinčním trhem, který se koná každou neděli ráno. Město je známé svými lopatkovými koly, neboť v minulosti zde voda hrála velmi důležitou roli. Místní pradleny totiž využívaly energii pomocí 15 lopatkových kol v řece.

V L'isle sur la Sorgue naleznete velké sportovní vyžití - kanoe, tenis, rajtování, rybaření a podnikat lze i výlety do okolí. V červenci se zde koná slavný Hudební festival.

Fontaine-de-Vaucluse se rozkládá poblíž soutěsky, u jejíhož úpatí vyvěrá pramen řeky Sorgue. V zimě a na jaře tryská tento pramen z hlubokého podzemí do hluboké (až 300 metrů) tmavě zelené tůně. Právě tady Petrarca složil mnoho ze svých sonetů Lauře.

Tip na výlet
V oblasti je spousta možností, kam můžete uspořádat výlet - do historických měst s řadou památek (Arles, Nimes, Avignon, Orange, akvadukt Pont du Gard), do přírodní rezervace Camargue, nebo si můžete sjet na půjčeném kajaku či kanoi řeku Sorgue či kaňon nepříliš vzdálené řeky Ardeche.

Fontaine de Vaucluse
Určitě si nenechte ujít speleologické muzeum ve vesnici Fontaine de Vaucluse, která leží jen několik set metrů od mohutné vyvěračky řeky Sorgue. V úvodním klasicky pojatém výstavním sále můžete poznat historii a metodiku výzkumů vyvěračky řeky Sorgue. V další části muzea návštěvníci procházejí rozsáhlými umělými jeskyněmi, kde jsou na malé ploše nahuštěny nejrůznější formy krasových jevů. V jedné z umělých jeskyní se nachází rekonstrukce známých prehistorických skalních maleb a prezentace podzemní fauny. Následuje sál věnovaný problematice osídlení jeskyní člověkem, kde jsou vystaveny různé archeologické nálezy.

Avignon
Avignon je dobře chráněný uvnitř svého opevnění. Uchovává si tak majestátní sebevědomí z dob svého vrcholného období ve 14. Století, kdy zde mělo své sídlo několik papežů. Dnes je toto město prosperujícím kulturním centrem, které každé léto ožívá hudebním a divadelním festivalem.

 

Kontextová reklama.

Na Fontaine-de-Vaucluse byl i Cousteau krátký

Na Fontaine-de-Vaucluse byl i Cousteau krátký

V uzavřeném údolí na okraji roviny Vaucluse se rozkládá malebná středověká vesnička Fontaine-de-Vaucluse, jejíž krása se stala inspirací mnoha spisovatelům a básníkům. Zdejší atmosféra učarovala dokonce i jednomu z nejslavnějších italských renesančních básníků, Francescu Petrarcovi. Své návštěvníky však nepřestala vesnice okouzlovat dodnes.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie