Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Grambois - informace o obci

Stará kouzelná vesnice Grambois se nachází na jihovýchodě Francie, v regionu Provence. Grambois leží v nadmořské výšce 500 m, 90 km od Marseille, 80 km od Avignon a 30 km severně od Aix en Provence. Grambois je ideálním místem pro milovníky pěší turistiky a cykloturistiky. Návštěvníci jistě ocení přírodní park Parc naturel régional du Lubéron.

Grambois je autentická charakteristická vesnice s dlážděnými kvetoucími ulicemi a perfektně restaurovanými starými domy. Tady se točily scény k filmu "Sláva mého otce" a dalších příběhů, o kterých nám vypráví Marcel Pagnol a Jean Giono.

Grambois nabízí návštěvníkům řadu sportovních aktivit a nejrůznější pamětihodnosti, které stojí za vidění. V létě se zde návštěvníci mohou věnovat kánoím, rajtování, rybaření (s povolením) či koupání v rybníku La Bonde (7 km od Grambois). V Pierrevert (15 km) jsou k dispozici tenisové kurty a golfové hřiště.

Tipy na výlety
V okolí Grambois je mnoho turistických cest a stezek pro jízdu na horském kole, fascinující je výhled na Luberon, horu Lure a Alpy. Výše v horách najdete kouzelné vesničky Cabrières d'Aigues a La Bastide des Jourdans.

Lubéron tvoří vápencové pohoří táhnoucí se od Manosque k Cavaillonu a údolí na obou jeho stranách. Návštěva zdejší krajiny může nabídnout množství vesnic na kopci, velkolepá horská panoramata a skvělé pěší túry.

Aix-en-Provence je hned po Paříži nejkrásnější francouzské město. Módní a elegantní město se pyšní půvabnými bulváry, stinnými náměstími a stovkami nádherně zdobených kamenných kašen.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie