Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vence - informace o letovisku

Vence není jen příjemná jihofrancouzská letní destinace, je to místo opředené zajímavou minulostí. V roce 1943 se churavějící malíř Matisse přestěhoval do Vence, kde o něj pečovala M. Bourgeoisová (v mládí Matissova chůva, bývalá modelka, která později vstoupila do kláštera a stala se jeptiškou). Během pobytu ve Vence přesvědčila M. Bourgeoisová Matisse, aby pro její klášter navrhl kapli včetně vnitřní výzdoby. Kaple (Chapelle du Rosaire) leží zhruba 800 m severně od Vence a rozhodně stojí za návštěvu.

Městečko Vence trůnící vysoko na kopci, obklopené růžovými zahradami, bylo v minulosti útočištěm umělců a spisovatelů. Přímo u hradeb stojí pozoruhodná Chapelle du Rosaire (Růžencová kaple) vyzdobená Henri Matissem na sklonku jeho života. V jinak kompletně bílém interiéru jsou na stěnách účelné jednobarevné kresby znázorňující křížovou cestu, přičemž modré, zelené a žluté vitráže v oknech jsou skutečně strhujícím odkazem nadšeného umělce.

Město Vence najdete na jiho-východě Francie, v regionu Azurové pobřeží. Letovisko je vzdáleno asi 23 km od Nice, 20 km od Antibes a asi 30 km od Cannes. Veškeré služby jsou v místě. Moře je vzdálené 11 km od Vence.Ve Vence se bude líbit zejména milovníkům pěší turistiky a jízdy na kole. Vence je ideálním výchozím bodem pro výlety do okolí.

Tipy na výlety

St.-Paul-de-Vence a okolí
Je to skvěle zachovaná opevněná vesnice s hradbami z 16. století, nad kterými se tyčí terakotové střechy a cypřiše. Ač malá, získala si tato vesnice mezinárodní pověst díky obdivuhodnému seznamu umělců a spisovatelů, kteří zde žili a pracovali. Dnes sem zdejší galerie a restaurace přitahují tisíce návštěvníků.

Cagnes
Nejzajímavější čtvrtí v tomto městečku je původní vesnice Haut-de-Cagnes s úzkými středověkými uličkami a strmými schodišti, kterým vévodí Château Grimaldi z 14. století. Uvnitř opevněných zdí se ukrývá působivý renesanční interiér, ve kterém objevíte mnoho zajímavostí – muzeum věnované olivám, sbírku moderního středozemního umění s díly od Matisse, Chagalla a dalších.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie