Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cannes - informace o letovisku

Cannes není jen film. Cannes je skvělé výchozí místo pro návštěvu riviéry a jedno z nejkouzelnějších jihofrancouzských měst. Je dostatečně velké, aby se sem vešly všechny grandhotely, restaurace, pláže i obchody, na které si jen vzpomenete. Cannes je elegantní, drahé a odhodlané takovým zůstat. Je odtud také dobrý přístup k nádherným místům ve vnitrozemí, jakými jsou Grasse a Mougins.

Cannes by asi neexistovalo, kdyby v první polovině 19. století lord Brougham neobjevil malou vesničku a nepostavil si v ní letní sídlo. Následovali ho jeho přátelé, bohatí angličtí a ruští aristokraté a časem tady vyrostly i lázně. S rozvojem železnice sem pak začalo jezdit čím dál tím více lidí, kteří se chtěli především bavit. Dovezli sem palmy z Afriky, eukalypty z Austrálie, a když jim to nestačilo, vymysleli festival.

Dnes je Cannes proslulé především díky mezinárodnímu filmovému festivalu, který se zde koná každoročně v květnu. Tato akce je soustředěna na bulváru La Croisette, lemovaném palmami, velkými butiky a světově proslulými hotely, jako je například Carlton. Nejvíce je slyšet angličtina a turisté se fotí u francouzské verze slavného hollywoodského chodníku. Tady v Cannes jsou na zemi dlaždice s obtisky dlaní filmových hvězd.

Na západ od nového Palais des Festivals, hlavního dějiště filmového festivalu, leží jachtami zaplněný přístav, mimo jiné místo ranního květinového trhu. Když vystoupáte až k věži Tour du Mont Chevalier z 11. století, budete odměněni nádhernou vyhlídkou na celé pobřeží. Nad Cannes vede podél útesu neskromně nazvaná exkluzivní silnice Corniche du Paradis Terrestre, která nabízí nádherné výhledy, zejména na ohňostroje 14. července v Den dobytí Bastily.

Nejkrásnější výhled na město a okolí budete mít z vrcholku kopce Suquet, tam se rozkládá historické jádro města. To je na rozdíl od nových částí skromné a jednoduché. Cannes nabízí spousty zajímavých zážitků. Promenády jsou lemovány palmami, písečné pláže čekají jen na Vás a nespočet butiků, nočních klubů jsou všem k dispozici.

Stojí zde také kostel de la Castre. Kostel byl dokončen na začátku 17. století v neogotickém stylu. Přiřazené muzeum bylo původně hradem, který vlastnili mniši z Lérins, dnes však obsahuje sbírky pozůstatky amerických a himalájských dávných kultur.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie